خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
آخرین اخبار ادیان ایران و جهان، خبرهای دینی ارامنه زرتشتیان کلیمیان شیعه اقلیت‌های دینی و مذهبی و فرقه‌ها جریان‌‌های دینی

کل کشور هندوستان عاشورا تعطیل می شود

سید ابوالحسن نواب مطرح کرد؛

عکس: snn

هندوستان با جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و چهارصد میلیون نفر روز عاشورا را تعطیل عمومی اعلام کرده و به عزاداری می‌پردازند. این‌ها خود از موارد وحدت‌آفرین بین مسلمانان و حتی معتقدان سایر ادیان است.

| زمان تقریبی مطالعه < 1 دقیقه |

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، سید ابوالحسن نواب «رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب» بیان کرد: کل کشور هندوستان روز عاشورا را تعطیل و به عزاداری می‌پردازند. یعنی یک میلیارد و چهارصد میلیون شیعه همه فعالیت‌های خود را در روز عاشورا تعطیل می‌کنند. این‌ها خود از موارد وحدت‌آفرین بین مسلمانان و حتی معتقدان سایر ادیان است.

ضمن اینکه، ایالت حیدرآباد هند حدود ۷ میلیون نفر جمعیت دارد که تقریباً نیمی از آن‌ها مسلمان‌اند. به گفته شیخ عثمان، امام‌جمعه اهل سنت شهر حیدرآباد، به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س)، مهم‌ترین مساجد شهر، به مدت ۹۰ روز چراغانی شده و مراسم جشن برگزار می‌شود.

سید ابوالحسن نواب

هندوستان و عاشورا

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه