خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
آخرین اخبار ادیان ایران و جهان، خبرهای دینی ارامنه زرتشتیان کلیمیان شیعه اقلیت‌های دینی و مذهبی و فرقه‌ها جریان‌‌های دینی

ناتوانی رژیم سعودی از حذف شعائر حسینی در قطیف

عکس: ایکنا

هرساله با فرارسیدن ماه محرم سخت‌گیری‌های رژیم سعودی نسبت به شیعیان منطقه قطیف تشدید می‌شود. با این حال و به رغم تمام تلاش‌هایی که از سوی حاکمان سعودی صورت گرفته، آنها در حذف شعائر حسینی و بزرگداشت محرم در مناطق شیعه‌نشین عربستان ناموفق بوده‌اند.

| زمان تقریبی مطالعه < 1 دقیقه |

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، آخرین اطلاعات حاکی از آن است که مقامات رژیم سعودی تمام ابزار و توانی که در اختیار دارند را به کار گرفته‌اند تا برگزاری مراسم بزرگداشت شهادت امام حسین‌(ع) را تحت تأثیر قرار دهند.

براساس خبرهایی که در این زمینه منتشر شده است، مقامات سعودی بر خلاف سال‌های گذشته، امسال تصمیم گرفته‌اند تا انجام مراسم تنها به حسینیه‌ها محدود شود و از هر گونه مراسمی خارج از حسینیه‌ها جلوگیری می‌کنند و با هرگونه اقدامی که در جهت برگزاری مراسم حسینی در خیابان‌ها و کوچه‌ها صورت گیرد برخورد می‌کنند.

به گفته منابع آگاه، روند سخت‌گیری‌ها در سال جاری به گونه‌ای است که مسیرهای منتهی به مکان‌های برگزاری مراسم از سوی نیروهای امنیتی بسته شده و عبور و رفتن به مکان برگزاری مراسم محدود شده است.

حتی در مواردی مثل سطح صدای بلندگوها، نحوه برافراشتن بنرها و پرچم‌ها بر فراز خانه‌ها و حسینیه‌ها هم از مواردی است که از سوی نیروهای امنیتی در آن دخالت می‌شود.

اما به رغم تمام این محدودیت‌ها، مردم در خیابان‌ها، محله‌ها و روستاهای قطیف دست از برگزاری مراسم محرم بر نمی‌دارند و در انجام این مراسم ثابت‌قدم هستند.

منبع ایکنا
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه