تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

تلاش برای تقویت همدلی بین پیروان ادیان

به گزارش ادیان‌نیوز، جامعه محلی سیک شهر پیشاور به‌منظور تقویت همدلی و افزایش هماهنگی بیشتر بین ادیان و از بین بردن شکاف میان جوامع و نیز کاستن از ناتوانی‌های خانواده‌های فقیر مناطق محروم و افراد بی‌خانمان و زنان بیوه، در ماه رمضان برنامه افطار را تنظیم کرده است.

برگزارکنندگان این رویداد می‌گویند اعضای جوامع هندو و مسیحی با انگیزه تقویت هماهنگی بین ادیان، در این مراسم به مسلمانان یاری می‌رسانند. بدین منظور، اعضای جامعه سیک، گروهی از داوطلبان جوان را برای برگزاری مراسم شام افطار برای مسلمانان نیازمند و کوکان فقیر نقاط مختلف این شهر تشویق کردند.

در همین راستا، جامعه محلی سیک پیشاور، روز گذشته در همکاری با یکی از سازمان‌های خیریه محلی، مراسم شام افطار را که در آن برنج، شیر، میوه و نوشیدنی وجود داشت، برگزار نمود.

نیک می‌دانیم اساس آموزه‌های ادیان، نیل به آرامش و تجربه زندگی لذتمند برای بشر است. فقر و بیماری عوامل دردآوری هستند که عرصه زندگی را بر فرد یا جامعه‌ای که دچار آن است، تنگ می‌کند. بر این پایه، یکی از اقدامات پسندیده‌ای که پیروان ادیان و مذاهب باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند، تقویت همکاری‌های بین‌الادیانی در قالب خدمات و امداد اجتماعی به نیازمندان و محرومان از پیروان سایر ادیان است.

بی‌تردید این اقدام، نه‌تنها به معنای تحقیر آن دین و پیروان آن نیست، بلکه انسجام اجتماعی و امنیت عمومی را به ارمغان می‌آورد.

ذهن‌های بسته و قلب‌های منجمدی که به انگیزه‌های سخیف و ناروای به‌اصطلاح مذهبی، خواهان رنجیدگی و آلام دیگر انسان‌ها هستند، باید از پوستین چرک‌آلود منیّت و خودپسندی خارج شوند و بیش از این خواهان اشک کودکان نیازمند، اطفال بیمار و پدران و مادران شرمگین از فرزندان نباشند.

شاید دوست داشته باشید