تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

گویا من هم شیعه هستم

به گزارش ادیان‌نیوز، حجت‌الاسلام دکتر مهراب صادق‌نیا، شنبه چهارم خردادماه ۹۸ پست تلگرامی خود را در خصوص حضور در دانشگاه بودایی‌ های تایلند چنین نوشت:

چندین سال پیش، در بانکوک، به دانشگاه مذهبی بودایی‌ ها رفتیم. بعد از قدری چرخ زدن در محیط دانشگاه به دفتر رئیس که در واقع، رهبر مذهبی بودایی‌های تایلند هم بود، راهنمایی شدیم.

بعد از احوال‌پرسی‌های معمول، خودمان را معرفی کردیم. رئیس از ما پرسید مذهب ایرانی‌ها چیست؟ پاسخ دادیم بیش‌تر ایرانی‌ها مسلمان و شیعه هستند. با لبخندی گفت: من مسلمان‌ها را می‌شناسم، همان‌ها هستند که شراب و گوشت خوک نمی‌خورند.

من گفتم اینکه خیلی کم هست و اجازه خواستم کمی بیشتر از اسلام و شیعه بگویم. پذیرفت. کمی توضیح دادم و کتابی که دستم بود را باز کرده و چند حدیث از امام علی علیه‌السلام خواندم و محمدعلی که طلبه‌ی جامعه المصطفی و اهل همان‌جا بود، حرف‌های من را ترجمه کرد.

رئیس دانشگاه با کنجکاوی و تعجّب پرسید این حرف‌ها را کی زده است؟! گفتم امام و پیشوای نخست ما شیعیان. با لبخند گفت این سخنان بسیار حکیمانه است، من خیلی خوشم آمد و من هم پیرو ایشان هستم.

نگاهی به معاونش کرد و ادامه داد: گویا من هم شیعه هستم. بعد از جلسه از مرحوم حسین‌پور، نماینده‌ی سازمان مدارس و حوزه‌های علمیه خارج از کشور، خواست کتابی درباره‌ی شیعیان به زبان تایی ترجمه کنند که ایشان کتاب «سیمای روزانه‌ فرد مسلمان»، نوشته‌ی بنده را پیشنهاد دادند که خوشبختانه به آن زبان برگردان شد.

شیعه که باشی، کافی است که از نوزدهم تا بیست و یکم رمضان دلت خانه‌ی غم باشد. این روزها را تسلیت می‌گویم.

مهراب صادق‌نیا

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه