عملیات روانی سید حسن نصرالله با شربت لیموناد

به گزارش ادیان نیوز، به نظر می رسد پس از پیروزی‌های میدانی اخیر در قلمون، رهبر مقاومت اسلامی لبنان این بار با حرکتی هوشمندانه، جنگ روانی دشمنان را هم متوقف کرده و حمله‌ای معکوس علیه آن به راه انداخته است.
نصرالله در آغاز سخنرانی اخیر خود، پس از نوشیدن محتویات یک لیوان گفت: «به شایعات درباره بیماری من توجه نکنید… عمر دست خداست، و من بحمدالله هیچ گونه بیماری ندارم و دارویی مصرف نمی کنم… این لیوان هم حاوی شربت لیموناد است و همه کسانی را که می خواهند سخنرانی کنند، توصیه می کنم که به جای آن که هر دقیقه آب بنوشند، کمی شربت لیموناد استفاده کنند!»
ساعتی پس از این سخنرانی، موجی از واکنش‌ها به حرکت دبیرکل حزب الله و “شربت لیموناد” او به راه افتاد و بسیاری از کاربران اینترنت، در نظرات و پست های خود به این موضوع پرداختند و تصاویر و کاریکاتورهایی با این مضمون در سایت های مختلف منتشر شد.
بسیاری از کاربران، یکدیگر را به نوشیدن لیموناد به عنوان نماد همراهی و همصدایی با دبیرکل حزب الله تشویق کردند. هشتگ ها و گروه های متعددی هم در سایت های اینترنتی با عناوینی چون (#لیموناد_سید حسن) ساخته شد.
یک طراح، عنوان “قلموناد” را به جای لیموناد برای اشاره به پیروزی های اخیر ارتش سوریه و مقاومت لبنان در قلمون به کار برد.
“علی ضیا” هم که در روستای “کفرصیر” لبنان آبمیوه فروشی دارد، شاید نخستین کسی بود که عنوان “لیموناد سید حسن” را برای تبلیغ نوشیدنی های خود استفاده کرد و تصاویر تابلو جدید مغازه اش به سرعت در اینترنت منتشر شد.
همچنین شماری از کاربران با اشاره به  سوابق مفتی‌های وهابی در صدور فتواهای تمسخرآمیز و عجیب، نوشتند: حتما شیوخ عربستان فردا فتوا می‌دهند که تولید و خرید و فروش و نوشیدن شربت لیموناد شرعا “حرام” است!
کاربر دیگری نوشت: … شورای امر به معروف و نهی از منکر سعودی گروه ویژه ای را برای بازرسی آبمیوه‌فروشی‌ها ایجاد خواهد کرد تا نسبت به عدم فروش این نوشیدنی “حرام” (لیموناد) مطمئن شوند!
یکی کاربر لبنانی به اشاره به توصیه سید حسن نصرالله به سخنرانان درباره نوشیدن لیموناد، نوشت: بهیه حریری از حالا شروع به درست کردن لیموناد تازه کرده تا برادرزاده اش (سعد حریری) در سخنرانی های بعدی بهتر حرف بزند!
در کامنت دیگری چنین آمده بود: با این حساب قیمت لیموترش در لبنان به کیلویی ده دلار یا بالاتر خواهد رسید!
کاربری هم با اشاره به رنگ این نوشیدنی چنین نوشت: رنگ شربت لیموناد، همان رنگ پرچم حزب الله بود. شاید (سید حسن) می خواست به مخالفان بفهماند که فقط با گزینۀ “مقاومت” زبان افراد باز می شود و بدون آن، مجبور به سکوت و سازش هستند.
 حالا وقت

حالا وقت “قلموناد” است!

 لیموناد سید حسن در روستای کفرصیر لبنان

لیموناد سید حسن در روستای کفرصیر لبنان

 واکنش مفتی وهابی به لیوان لیموناد از نگاه یک کاریکاتوریست!

واکنش مفتی وهابی به لیوان لیموناد از نگاه یک کاریکاتوریست!

منبع: پایگاه خبری داعش
شاید دوست داشته باشید