نماینده عراقی: مشاوران آمریکایی نفعی برای ارتش نداشته‌اند

به گزارش ادیان نیوز، سومریه نیوز روز سه شنبه به نقل از “عواطف نعمه ” عضو فراکسیون دولت قانون در مجلس نمایندگان عراق گزارش داد: دولت حیدر العبادی به جای استفاده از مشاوران آمریکایی باید از مشاوران ایرانی کمک بگیرد زیرا مشاوران آمریکایی هزینه زیادی را به بودجه عراق تحمیل می کنند.
نعمه سقوط رمادی را ناشی از همدستی برخی مسؤولان عراقی با داعش دانست و گفت : باید ماهیت داعش و ارتباط این گروه تروریستی با سیاستمداران فرصت طلبی که محرمانه به کشورهایی همچون قطر و ترکیه سفر می کنند ، مشخص شود.
نعمه خاطرنشان کرد: نیروهای بسیج مردمی با موافقت فرمانده کل نیروهای مسلح وارد استان الانبار شدند، و با پشتیبانی از ارتش می توانند رمادی و دیگر مناطق این استان را از تروریست های تکفیری پاکسازی و آزاد کنند. 
نعمه اظهار داشت: واقعیت ها نشان می دهد که ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش حامی این گروه تروریستی است و مشاوران آمریکایی سود و نفعی برای ارتش نداشته اند.
داعش مناطق مهمی را در شهر رمادی مرکز استان الانبار تصرف کرده است، و ده ها نفر را در این استان اعدام کرد که این امر باعث فرار هزاران خانواده از الرمادی به سوی بغداد شده است و درخواست ها از دولت برای ارسال نیروها و تجهیزات بیشتر به استان و استفاده از نیروهای بسیج مردمی همچنان ادامه دارد.
منبع: العالم
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.