تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

تورهای گردشگری شگرد جدید تبلیغاتی معنویت های نوپدید + تصاویر

به گزارش ادیان نیوز، برخی تورهای گردشگری در جهت تبلیغ و ترویج اندیشه های انحرافی، با فراهم آوردن شرایطی نامتعارف، جوانان  را در معرض آلودگی و انحرافات اخلاقی و اعتقادی قرار می دهند.
بسیاری از این تورها با عناوین گل گشت، طبیعت درمانی، کسب انرژی از طبیعت، گروه درمانی با طبیعت، کسب آرامش و … مخاطبین خود را به دور هم جمع کرده، از فضای شهری دورشان می کنند تا در سکوت طبیعت آموزش های خود را به آنها انتقال دهند. برای جذابیت بیشتر و جذب حداکثری، طبیعت گردی به تنهایی کارساز نیست و باید رقص و پایکوبی مختلط و برپایی حلقه های سکوت چاشنی کار شود. 

                   
جنبش های نوپدید معنوی از راه شهوت و شهرت وارد شده، مخاطبین خود را اغفال می کنند. در چنین اردوهایی حریم های شرعی شکسته می شود. جوان جویای نام و مالامال از شهوت مجال می یابد بر چنین اسب چموشی سوار شود و بتازاند. او تصور می کند با این کار به آرامش خواهد رسید و انرژی کسب خواهد کرد. 
این اردوها یا میان برنامه یا اختتامیه سمینارهای چند روزه است که با عناوین مختلف معنویت نوینی را به مخاطبان انتقال می دهند. جنبش های نوپدید معنوی از این راه به ترویج اعتقادات و آموزهای خود می پردازند، عرفان هایی مانند یوگا، کیهانی، فراعلمها، بیشترین سمینارها را برگزار می کنند و در ردیف دوم کارگاه های موفقیت است که بسیاری را سرگرم خود می کنند. در این میان کلینیک های روانشناسی نیز بی کار نیستند و به بهانه گروه درمانی افرادی را به دور خود جمع می کنند و در کنار درآمدهای مالی مبانی اعتقادی انحرافی را به خورد مخاطبانشان می دهند.  

            
آرامش در عصر صنعت و تکنولوژی، یکی از کمیاب ترین کالاهایی اساسی مورد نیاز انسان است. از این رو برای بدست آوردن آن به هر خس و خاشاکی چنگ می زنند. مرداب بی دینی بسیاری را در خود فرو می برد و از آن جهت که انسان نمی تواند بدون دین و معنویت زندگی کند، در بهبوهه فرو رفتن به هر دین واره ای چنگ می اندازد تا بلکه نجات یابد. در چنین فضای وانفسایی شکارگاه خوبی برای شیطان و یارانش وجود دارد.  
منبع: فرقه نیوز
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.