خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
آخرین اخبار ادیان ایران و جهان، خبرهای دینی ارامنه زرتشتیان کلیمیان شیعه اقلیت‌های دینی و مذهبی و فرقه‌ها جریان‌‌های دینی

رئیس دانشگاه الازهر: ارزش‌های مشترک انسانی بین همه ادیان و فطرت آدمی یکسان است

رئیس دانشگاه الازهر در سخنانی با تأکید بر اهمیت گفت‌وگوی بین ادیان، تصریح کرد که این گفت‌وگو ضمن تحکیم دوستی و محبت در بین ادیان، باعث ترویج ارزش‌های صلح می‌شود.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، سلامه داوود، رئیس دانشگاه الازهر گفت: گفت‌وگوی بین ادیان محبت را برقرار و ارزش‌های صلح را تقویت می‌کند. الازهر همیشه مشتاق است تا پایه‌های برادری، همکاری، عشق و صلح را بین ادیان ایجاد کند.

رئیس دانشگاه الازهر در جلسه هم‌اندیشی «اهمیت گفت‌وگوی ادیان» در سخنانی توضیح داد که اسلام به آشنایی و هماهنگی بین انسان‌ها دستور می‌دهد و تأکید دارد که چشمان خود را بر واقعیت زندگی و دغدغه‌های آن نبندیم.

وی تأکید کرد: صلح یک سرمایه مشترک است تا بتوانیم به درگیری‌ها و اختلافات پایان دهیم. ملت‌های خوشبخت و موفق کسانی هستند که آتش جنگ را خاموش می‌کنند. انتظار نمی‌رود صلح در جهان حاکم شود برای اینکه مردمی هستند که در برابر تجاوزات وحشیانه صهیونیست‌ها که روز به روز علیه مردم افزایش می یابد و منجر به شهادت بیش از ۳۰ هزار شهید شده است آسیب‌پذیر هستند.

رئیس دانشگاه الازهر افزود: ارزش‌های مشترک انسانی نه تنها بین اسلام و مسیحیت وجود دارد، بلکه بین همه ادیان آسمانی و نیز بین انسان‌های دارای فطرت سالم انسانی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: باطل، بی‌عدالتی، دروغ و نفرت چیزی است که هر دین و هر عقل سلیم و روح انسانی آن را نفی می‌کند. بنابراین باید تلاش‌های پیگیرانه و خالصانه‌ برای همکاری و انسجام بین نهادهای مختلف با هدف تقویت صلح و گفت‌وگوی بین تمدن‌ها تداوم یابد.

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.