تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

حذف «محمد رسول الله» از اسکار بخاطر «پسر شائول»

به گزارش ادیان نیوز، پنج‌شنبه گذشته ۹ فیلم از میان ۸۰ فیلم راه یافته به رقابت‌های اسکار فیلم‌های خارجی زبان ۲۰۱۶، به عنوان پیش فهرست این بخش از رقابت‌ها اعلام شد که در این میان جای خالی فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله(ص)» ساخته «مجید مجیدی»، علی‌رغم نقطه‌های قوت بسیاری که داشت در کنار چند فیلم دیگر تعجب بسیاری را برانگیخت.
در این میان روزنامه انگلیسی زبان «گاردین» نیز با اعلام این خبر نوشت: اسامی فیلم‌های راه یافته به پیش فهرست اسکار بهترین فیلم خارجی زبان ۲۰۱۶ در حالی اعلام شده که جای خالی سه فیلم بسیار محبوب و مورد توجه شامل:«محمد رسول‌الله(ص)»، فیلم برنده شیر طلای جشنواره ونیز، «کبوتری برای تأمل در باب هستی روی شاخه نشست» و همچنین «آدمکش» از تایوان به چشم می‌خورد.
این روزنامه در ادامه متذکر شد: چنین حذف‌هایی به این معناست که فیلم درخشیده در جشنواره کن، «پسر شائول» ساخته «لازلو نمس» در صدر توجه منتقدان و کارشناسان (رأی دهندگان اسکار) قرار گیرد. نام این فیلم در بسیاری از فهرست‌های برترین‌های سینمای ۲۰۱۵ از جمله فهرست ۵۰ فیلم برتر سال از نظر منتقدان سینمایی «گاردین» وجود دارد.
«پسر شائول» داستان مردی یهودی به نام شائول است که در آشویتس زندانی است. او با کار کردن در اتاق گاز از مرگ می‌گریزد. کار او تخلیه اجساد یهودیان از اتاق گاز است، کار کثیفی که نازی ها حاضر به انجام آن نبودند. در میان اجساد، شائول جسد پسرش را شناسایی می کند و در جدال برای بازگرداندن وجدان انسانیش، تصمیم می گیرد او را با احترام به خاک بسپارد.
بنا بر این گزارش، ۱۴ ژانویه سال ۲۰۱۶ فهرست نامزدهای اسکار در این بخش شامل ۵ فیلم و دیگر بخش‌های اسکار اعلام خواهد شد. مراسم اعطای جوایز اسکار نیز ۲۸ فوریه اعلام خواهد شد.
منبع: فارس
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.