تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

اسقف فرانسوی اقدامات اسلام ستیزانه را محکوم کرد

به گزارش ادیان نیوز، به نقل از تارنمای فرانسوی «لا کروآ»، «الیویه دو ژرمای» اسقف شهر آژاکسیو طی بیانیه ای که در پی تیراندازی به یک قصابی حلال منتشر شد، اعلام کرد: اطمینان می دهم که مسلمانان این ناحیه از حمایت من برخوردارند.
در این بیانیه آمده است: در برابر این گونه اقدامات غیرقابل قبول، گروه های مختلف جامعه را به هوشیاری برای نیفتادن در دام خشونت و حفظ صلح و آرامش که دارایی مشترک و ارزشمندماست، دعوت می کنم.
 ژرمای پیشتر نیز نسبت به خشونت های منطقه علیه مسلمانان واکنش تندی نشان داده بود.به گفته دادستانی آژاکسیو، یک قصابی فروش گوشت حلال در جنوب کُرس سه شنبه شب، هدف تیراندازی توسط سلاح سنگین قرار گرفت.
 این تیراندازی قربانی نداشت و هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت آن را برعهده نگرفته است.«مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه در واکنش به این اقدام در پستی توییتری اعلام کرد: این اقدام غیر قابل تحمل است و باید یک صدا آن را محکوم کرد.
همزمان با مراسم سال نو میلادی، شهر آژاکس اقدامات اسلام ستیزانه ای چون هتک حرمت به یک مسجد را شاهد بود.سازمان «دیده بان اقدامات اسلام ستیزانه» وابسته به «شورای مسلمانان فرانسه»، تهاجم به نمازخانه کُرس را بشدت محکوم و اعلام کرد: این اقدام در حالی صورت گرفته است که امسال مراسم سال نو میلادی با تولد پیامبر اسلام که مسلمانان آن را جشن می گیرند، همزمان شده بود.
 در پی حملات تروریستی ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) پاریس که گروه تکفیری «داعش» مسئولیت آن را پذیرفت، اقدامات اسلام ستیزانه علیه مسلمانان در فرانسه افزایش یافته است.کُرس یکی از جزایر کشور فرانسه، چهارمین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه و زادگاه ناپلئون بناپارت امپراتور مشهور این کشور است.
منبع: ایرنا
به خواندن ادامه دهید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.