سفر رسمی برنی سندرز به واتیکان

ادیان نیوز: برنی سندرز، نامزد جناح دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هفتۀ آینده در واتیکان سخنرانی خواهد کرد. این سفر بنا به دعوت رسمی واتیکان صورت میگیرد.
ناظران می‌گویند سفر سندرز به واتیکان آراء کاتولیک‌های آمریکا را به نفع این نامزد سوسیالیست جلب خواهد کرد. رأی کاتولیک‌های ایالات شمالی آمریکا اهمیت زیادی در سرنوشت این انتخابات دارد.
سندرز نیز مانند پاپ دفاع از طبقه کارگر و مبارزه با بی عدالتی اقتصادی را اساس کار خود عنوان کرده است. وی قرار است روز ۱۵ در یک کنفرانس اقتصادی در واتیکان سخنرانی کند. این سفر در آستانۀ رأی گیری اولیۀ ایالت مهم نیویورک برگزار می‌شود.
سندرز که در صورت انتخاب، اولین یهودی است که کرسی ریاست جمهوری ایالات متحده را تصاحب خواهد کرد در مصاحبه با MSNBC خود را «بسیار بسیار طرفدار پاپ» رهبر بیش از دو میلیارد مسیحی جهان نامیده است. وی پیش از این در مصاحبه با خبرنگاران نیو یورک گفته بود امیدوار است با پاپ ملاقات کند.
دیدار با پاپ می‌تواند ورق انتخابات آمریکا را به نفع سندرز بچرخاند و سیل آرای کاتولیک‌های آمریکا را روانۀ سبد این نامزد یهودی کند.
بر اساس پیمایش موسسه PEW در ابتدای سال ۲۰۱۶، ۷۰ درصد از دموکراتهای کاتولیک هیلاری کلینتون را گزینۀ مناسب ریاست جمهوری آمریکا میدانستند و تنها ۴۶ درصد سندرز را هم گزینۀ بدی نمی‌دانستند.
مونسینو مارچلو سانچز سوروندو، مشاور پاپ در علوم اجتماعی و از مقامات رسمی واتیکان نیز در پاسخ به پرسش خبرنگار رویترز ادعای کسانی که میگویند سندرز به دعوت خودش راهی واتیکان شده است را رد کرد و اعلام کرد این سفر به درخواست واتیکان صورت گرفته است.
منبع: موسسه گفت و گوی ادیان