زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه شهرداری شهر «سستو سن جووانی» ایتالیا مخالفت خود را با اعطای مجوز برای طرح ساخت بزرگ‌ترین مسجد در شمال این کشور اعلام کرد. به گزارش ادیان‌نیوز به نقل از خبرگزاری شبستان، شهرداری شهر سستو سن جووانی در استان میلان با اعطای مجوز ساخت بزرگ‌ترین مسجد در شمال این کشور مخالفت کرد. این در حالی است […]

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

شهرداری شهر «سستو سن جووانی» ایتالیا مخالفت خود را با اعطای مجوز برای طرح ساخت بزرگ‌ترین مسجد در شمال این کشور اعلام کرد.
به گزارش ادیان‌نیوز به نقل از خبرگزاری شبستان، شهرداری شهر سستو سن جووانی در استان میلان با اعطای مجوز ساخت بزرگ‌ترین مسجد در شمال این کشور مخالفت کرد. این در حالی است که انجمن‌های اسلامی استان میلان ایتالیا قصد دارند نسبت به این تصمیم اعتراض کنند.
تلویزیون دولتی ایتالیا، اعلام کرد: در نشستی که شورای این شهر در ناحیه «لمباردی» برگزار کرده، علیه این طرح رای‌گیری شد. علت نپذیرفتن این طرح، نقض‌های مکرر و جدی در پرداخت تعهدات شهری مرکز اسلامی محلی با ارزش 270 هزار یورو بوده است.
مرکز اسلامی محلی کار نظارت بر این طرح را بر عهده دارد. قرار بود این مسجد بزرگ در شمال ایتالیا برای 81 هزار نفر ساکن این منطقه ساخته شود. این مسجد قرار بود در مساحت دو هزار و 500 متر مربع ساخته شود و مکانی برای اقامه نماز، کتابخانه، رستوران، فضای سبز و پارکینگ داشته باشد.
انجمن‌های اسلامی استان میلان در ناحیه لمباردی در بیانیه‌ای اعلام کردند که در دادگاه اداری منطقه‌ای به این تصمیم اعتراض خواهند کرد.
داریو ناردیلا؛ شهردار فلورانس، یکی دیگر از شهرهای ایتالیا نیز ماه گذشته پس از مذاکره با مسلمانان تصمیم گرفت اجازه ساخت مسجد به جای پادگان نظامی را به آنان ندهد. این پادگان در سال 2008 میلادی جزو املاک شهرداری قرار گرفته است.
بر اساس سرشماری‌های مرکز آمار ملی ایتالیا، اسلام دومین دین بعد از مسیحیت کاتولیک در ایتالیا محسوب می‌شود. دو میلیون و 700 هزار مسلمان در این کشور زندگی می‌کنند و این کشور دست‌کم دارای 700 مسجد است که بزرگ‌ترین آن در رم قرار دارد.
یادآور می‌شود؛ شهر سستو سن جووانی در استان میلان در ناحیه لمباردی در شمال کشور ایتالیا واقع شده ‌است.