وهابیون دچار تناقض شده‌اند

دکتر محمد المسعری با حضور در برنامه «حقائق التاریخ»
به گزارش ادیان نیوز، دکتر محمد المسعری با حضور در برنامه «حقائق التاریخ» شبکه الکوثر گفت: «وهابیت به بی رحمی و سنگدلی و قساوت معروف است. در این مذهب نه معنویتی وجود دارد و نه حتی مدح پیامبر اسلام (ص) باقی مانده است چرا که این کار شرک و مانند آن دانسته می‌شود. آثار اسلامی و آثار نبوی موجود در حرمین (مکه و مدینه)، به ویرانه ای تبدیل شده است. خندق را نیز پر از خاک کرده اند. در حالی که هر کس به دیدن این گونه آثار برود، به روزگار آنها می اندیشد، در آنها عمیق می شود و احساس همدردی می کند و حسی معنوی به او دست می‌دهد».
المسعری افزود: «زیارت قبور، اندوه و خاطرات گذشته را به یاد می‌آورد. دیدن آثار اسلامی نیز، شکوه و افتخارات گذشتگان را به یاد می‌آورد و این مسئله هم معنویت را تقویت می‌کند و هم انسان را به تأمل وا می دارد. در کتاب های وهابیون، صرفا مطالب خشک و سرد و بی روح را می یابی به همین علت برخی از آنان به جادو و دعا نویسی و خرافه گویی روی آورده اند».
این اندیشمند اسلامی با اشاره به تناقض در رفتار وهابیون گفت: «وهابیون بقایا و آثار به جا مانده از شهر درعیه عربستان را که سکونتگاه اولیه آل سعود است محفوظ نگه داشته‌اند و می‌گویند این شرک نیست اما حفظ کردن آثار پیامبر را شرک می دانند».
المسعری افزود: «اکنون شبه جزیره عربستان از آثار اسلامی خالی شده است ولی ما وظیفه داریم آثار اسلامی را پیدا و آنها را حفظ کنیم. وهابی‌ها مکان تولد پیامبر اکرم (ص) را از بین بردند و به زودی خواهیم دید که برج‌های ۳۰ و ۴۰ طبقه جای آن می سازند و این فاجعه‌ای بزرگ است. حتی اگر داستانی در مورد مکان تولد پیامبر گفته شود، از نظر وهابیون بدعت و خرافه محسوب می شود»./الکوثر
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید