تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

تغییر کاربری یک کلیسا به مسجد در ورمانت آمریکا

به گزارش ادیان نیوز به نقل از wcax، جامعه اسلامی ورمانت در آمریکا قصد خرید یک کلیسا و تغییر کاربری آن به مسجد را دارد. به گفته یک خیریه آنلاین که برای راه اندازی این مرکز اسلامی ایجاد شده، افزایش جمعیت مسلمانان در ایالت ورمانت از دلایل خرید این کلیسا عنوان شده است.

این سازمان عام المنفعه یک خیریه اینترنتی با عنوان «گوفاند می» راه اندازی کرده تا ۵۰۰ هزار دلار برای خرید ساختمان کلیسای سابق در جنوب برلینگتون را جمع آوری کند. جامعه اسلامی قراردادی برای خرید کلیسای سابق عیسی مسیح به مبلغ ۱.۱ میلیون دلار به امضاء رسانده است و تا پایان ماه سپتامبر برای تکمیل قرارداد زمان دارد.

این جامعه اسلامی از سال ۱۹۹۹ افتتاح شده و ۳۰۰ عضو فعال دارد که همگی درنمازهای جمعه شرکت می کنند.

در سایت خیریه آمده است: ساختمان مسجد دیگر ظرفیت کافی برای جمعیت رو به رشد مسلمانان ندارد و فضای آن، امکانات و پارکنینگ آن محدود است. به علاوه طراحی معماری ساختمان توانایی ما را برای ارائه امنیت موثر و اقدامات امنیتی ضروری نامقدور است، که به دلایل اتفاقات اخیر از اهمیت زیادی برخوردار است.

گفتنی است مسجد جدید ظرفیت ۷۰۰ نمازگزار را خواهد داشت. این درحالی است که هم اکنون ۴ هزار مسلمان در ایالت ورمانت آمریکا زندگی می کنند که از کشورهای مختلفی چون هند، پاکستان، بوسنی و هرزگوین، مصر، لبنان، مراکش، عربستنان سعودی، بنگلادش، نپال، بوتان، ایران، عراق، یمن، سودان، اندونزی، کانادا و آمریکا هستند.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.