تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

خواننده فرانسوی که بار دیگر به سفر حج آمده، از مسیر خوشبختی می‌گوید

ادیان نیوز/ ملینا جورجیادس خواننده فرانسوی که در سال ۲۰۰۸ خوانندگی را کنار گذاشته و مسلمان شد، امسال برای دومین بار به سفر حج آمده و از مسیر خوشبختی می گوید

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» ملینا جورجیادس خواننده فرانسوی است که در سال ۲۰۰۸ خوانندگی را کنار گذاشت و به دین اسلام گروید. وی زندگی مایوسانه ای داشت و در جستجوی امید و خوشبختی بالاخره اسلام را یافت.

او که امسال برای دومین سال متوالی حاجی خانه خدا می شد گفت: موفقیت، پول، و قدرت من را شاد نکردند. من به دنبال شادی و خوشبختی بودم. بسیار بسیار ناراحت و تنها بودم و در عجب بودم که چرا اصلا روی این زمین هستم! می دانستم هدف از خلقت من شهرت یا ثروت نبوده زیرا آن چیزها را داشتم و خوشخبتی به من رو نکرده بود. به همین جهت نیز به جستجوی پاسخی برای سئوالاتم بودم.

وی در اوج موفقیت خود در سال ۲۰۰۸، زمانی که جایزه موسیقی اروپایی ام تی وی را برای بهترین هنرمند فرانسوی و بهترین آلبوم و بهترین موسیقی را دریافت کرده بود، با یک دوست مسلمان ملاقات کرد. در این آشنایی دوستش از او خواست دقایقی به او فرصت دهد تا در اتاق بغلی به نماز بایستد. جورجیادس دلش خواست که به او بپیوندند. تقلید حرکات او و سجده و رکوع در پیشگاه خداوند برای نخستین بار، زندگی او را برای همیشه تغییر داد.

جورجیادس می گوید: زمانی که با او نماز خواندم و سجده کردم، احساس کردم که با خدا مرتبط شده ام.

اندکی پس از آن یک نسخه قرآن مجید تهیه کرد و شروع به مطالعه قرآن کرد.

جورجیادس می گوید: یک انقلاب در من ایجاد شد و متقاعد شدم که خدا وجود داد.

وی پس از گرویدن به اسلام همراه با شوهرش که او نیز یک خواننده فرانسوی-تونسی سابق بود، به سفر حج رفتند.

این بانوی مسلمان می گوید: این دومین باری است که به حج می آیم و با بینشی متفاوت آمده ام. دفعه قبل که آمدم یک تازه مسلمان بودم و مذهب را به خوبی نمی شناختم، اما حالا که سال ها مسلمانی را تجربه کرده ام، چیزهای زیادی در باره اسلام و سنت و پیامبر اسلام (ص) آموخته ام. این سفر حج با سفر قبلی متفاوت خواهد بود و معنویت بیشتری قطعا در انتظارم است، ان شاء الله.

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه