تصمیم «شیخ زکزاکی» برای ترک هندوستان

شیخ«ابراهیم زکزاکی» تصمیم گرفته است تا به دلیل تاثیرات منفی محدودیت های امنیتی بر سفر درمانی اش، هندوستان را به مقصد نیجریه ترک کند.

0

به گزارش ادیان نیوز (ردنا) به نقل از العهد، شیخ «ابراهیم زکزاکی» رئیس جنبش اسلامی نیجریه که با اجازه مقامات نیجریه ای برای درمان به همراه همسرش وارد هندوستان شده است، قصد دارد تا این کشور را ترک کند و به نیجریه بازگردد.

این تصمیم زکزاکی پس از محدودیت ها و تنگناهای امنیتی که بر سفر درمانی اش تاثیر منفی گذاشته است، اتخاذ شد.

وکیل زکزاکی هفته گذشته با ارایه مدارکی به دادگاه شهر کادونا در نیجریه خواستار درمان پزشکی زکزاکی در خارج از این کشور شد که این دادگاه در حکمی به این روحانی اجازه داد تا به همراه همسرش برای درمان پزشکی به هندوستان سفر کند.

نیروهای ارتش نیجریه در ۱۴ دسامبر ۲۰۱۵ پس از حمله به مرکز اسلامی شیعیان و درگیری با اعضای جنبش اسلامی نیجریه؛ شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر معنوی این جنبش اسلامی را و به مکان نامعلومی منتقل کرد. در نتیجه این درگیری دستکم ۳۴۷ نفر از این اعضا کشته شدند.

تداوم حبس وی در زندان نیجریه درحالی صورت گرفته است که در دسامبر ۲۰۱۶ میلادی، دادگاه کیفری این کشور به آزادی وی حکم داده بود.

سازمان های حقوق بشری اعلام کردند: نزدیک به ۴۰۰ نفر از هواداران شیخ زکزاکی، در درگیری با پلیس از سال ۲۰۱۵ میلادی کشته شدند.

منبع: شبستان/۴۴

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید