خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

عدم مجوز دولت بلژیک به افتتاح مدرسه اسلامی

ادیان نیوز/ در پی شایعاتی از سوی احزاب راست افراطی در بلژیک، یک مدرسه اسلامی با نام «کالج سلام» که قرار بود در ماه سپتامبر افتتاح شود، مجوز رسمی از سوی دولت دریافت نکرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از بروکسل تایمز، یک مدرسه اسلامی با بام «کالج سلام» که قرار بود در ماه سپتامبر افتتاح شود، مجوز رسمی موقت از سوی دولت بلژیک دریافت نکرد.
این تصمیم روز جمعه توسط هیلد کریویتس وزیر آموزش و پرورش منطقه فلاندرز بر اساس نظر بازرسی آموزشی و در پی شایعه هایی از سوی برخی اسلام هراسان گرفته شد.
این مدرسه اسلامی در ماه های اخیر جنجال برانگیز شده است. فدراسیون اسلامی بلژیک که با جنبش اسلامی ترکیه ارتباط دارد قصد تاسیس یک موسسه اسلامی را داشت پروژه ای که به سرعت مخالفت هایی از سوی احزاب اسلام هراس و راست افراطی در بلژیک مانند حزب والماز بلنگ را برانگیخت. در نتیجه بازرسان آموزشی دولتی به محل فرستاده شده و پس از مدتی به رسمیت شناختن این مدرسه و افتتاح رسمی آن را متوقف ساختند.
 آن ها اعلام کرده بودند که این مدرسه شماری از شرایط لازم برای افتتاح رسمی را دارا نمی باشد. این بازرسان مدعی شده بودند که برای مثال مدرسه قانون اساسی بلژیک، عهدنامه های بین المللی، حقوق مدنی به ویژه در خصوص کودکان را رعایت نکرده است.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.