تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

مسلمانان آلمان حزب راست افراطی این کشور را تحریم کردند

ادیان نیوز/ مسلمانان آلمان ضمن اعلام موضع علیه حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» اعلام کردند که رای دهندگان به کاندیدای این گونه احزاب، در ترویج افراط گرایی در کشور نقش دارند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از دیلی صباح، دبیر شورای مرکزی مسلمانان در آلمان اعلام کرد: رای دهندگانی که از حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» در دو ایالت شرقی این کشور حمایت کرده و به کاندیدای این حزب رای داده اند، آشکارا در قرار دادن «افراط گرایان جناح راست»  در قدرت نقش داشته اند.
ایمان مزیک، مدیر شورا در مصاحبه با یک روزنامه داخلی طی گفته هایی روز سه شنبه اعلام کرد: ما نباید خودمان را گول بزنیم و تظاهر کنیم که این رأی دهندگان رای اعتراضی داده اند یا اینکه صرفاً ساده لوح هستند
مزیک گفت: به عقیده من آن ها می دانند که در روی کار آمدن افراط گرایان جناح راست و نشاندن آنان بر روی صندلی های پارلمانی نقش داشته اند.
وی جایگاه های گرفته شده توسط «آلترناتیو برای آلمان» در ساکسونی، جایی که این حزب تقریبا حمایت ها از خود را ۲۷٫۵ درصد افزایش داده، ضد قانون اساسی خطاب کرده و گفت: این مسلمانان در آلمان نیستند که باید به دموکراسی متعهد باشند بلکه حزب آلترناتیو است. تلاش های اعضای این حزب که سعی می کنند بگویند اسلام یک مذهب نیست بلکه یک ایدئولوژی می باشد، خودش اقدامی مخالف قانون اساسی آلمان است.
مزیک گفت: این نه تنها یک حرکت ضدمذهبی بلکه یک عمل ضدقانون اساسی کشور است.
حزب راست افراطی آلترناتوی برای آلمان، که در انتخابات اخیر در روز یکشنبه خودش را به حزب آنگلا مارکل رسانده است، همچنین شاهد افزایش رای دهندگان در انتخابات براندنبورگ بود. این حزب خط مشی ضدمهاجرت و ضدمسلمانی دارد.
اداره مهاجرت آلمان، تعداد مسلمانان در این کشور را تا پایان سال ۲۰۱۵ بین ۴/۴ تا ۴/۷ میلیون نفر تخمین زده است.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.