خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

راهپیمایی شام غریبان حسینی در سوئیس برگزار می‌شود

ادیان نیوز/ مرکز اسلامی و فرهنگی شهر زوریخ در سوئیس امسال نیز راهپیمایی شام غریبان حسینی را با حضور شیعیان و علویون این کشور برگزار می کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه مرکز اسلامی و فرهنگی اهل بیت علیهم السلام چند سال بعد از بدو تاسیس در خیابانهای شهر زوریخ در شام غریبان راهپیمائی عزاداری برگزار می‌کند و برگزاری این راهپیمائی با مجوز مسئولین امنیتی و پلیس و مقامات محلی سوئیس و با اسکورت پلیس صورت می‌گیرد.
امسال این راهپیمائی در روز سه شنبه ۱۰/۰۹/۲۰۱۹ از ساعت ۱۷ الی ۲۰٫۳۰خواهد بود مسیر این راهپیمائی از هلوتیا پلاتز زوریخ  شروع و به سوی خیابانهای اصلی از جمله بانهوف اشتراسه ادامه و مجددا به هلوتیا پلاتز خواهد بود. در مسیر این راهپیمائی نوجوانان با پخش نوشته هائی مبنی بر نهضت عاشورا و اهدای یک شاخه گل به مردم و راهپیمایان عزادار با سینه زنی و در دست داشتن پرچم‌های یا حسین و پلاکارد هائی به زبان آلمانی در معرفی نهضت امام حسین ع تلاش می‌کنند.
این راهپیمائی با استقبال مردم سوئیس نیز روبرو بوده و برخی از شخصیتهای سوئیسی نیز در این راهپیمائی شرکت میکنند. این حرکت از سال ۲۰۰۵ با جمعیتی از شیعیان که نزدیک به ۸۰ نفر بوده شروع شد و بعد از آن به جمعیت اضافه گردید که در سالهای اخیر جمعیت شرکت کننده در این راهپیمائی به دو هزار نفر میرسد. جمعیت شیعیان در سوئیس به غیر از علویان بیش از ۵۰ هزار نفر است و جمعیت علویون از ترکیه و کشورهای آلبانی و مقدونیه نیز بیش از ۷۰ هزار نفر بر آورد شده است که در مجموع در سوئیس ۲۲ درصد مسلمانان را تشکیل میدهند .
راهپیمائی شام غریبان ضمن اینکه ابراز علاقمندی شیعیان به مکتب سید الشهدا حضرت امام حسین ع را نشان میدهد، مسیری را نیز برای بهبود و وضعیت فرهنگی و دینی شیعیان در سوئیس باز میکند . هچنین حضور پر شور شیعیان باعث تفکر و موجبات شناخت سایرین به مکتب اهل بیت علیهم السلام را فراهم می‌سازد .
زمان سه شنبه ۱۰/۰۹/۲۰۱۹
مکان شروع هلوتیا پلاتز زوریخ
زمان تجمع ساعت ۱۷
زمان شروع راهپیمائی راس ساعت ۱۹
زمان پایان تجمع ۲۰٫۳۰

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.