تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

زنان غیر مسلمان در بیرمنگام حجاب رایگان دریافت کردند + تصاویر

ادیان نیوز/ به منظور بنای پل میان ادیانی، مسلمانان در شهر بیرمنگام در انگلستان، اقدام به اهدای بسته های «حجابی» حاوی روسری گل سرخ، شیرینی و همچنین اطلاعاتی درباره زنان مسلمان به رهگذاران کردند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» یک سازمان اسلامی بریتانیایی به منظور ایجاد پل میان ادیانی بین جامعه های دینی در انگلستان، میزبان یک رویداد اجتماعی در مرکز شهر بیرمنگام بوده و با دادن بسته های حجابی رایگان دارای روسری به زنان غیرمسلمان، از آنان دعوت به امتحان کردن حجاب کرد.
در صفحه فیس بوک این سازمان آمده است: رویداد اجتماعی «آزمودن روسری (حجاب)» در مرکز شهر بیرمنگام، نتیجه فوق العاده ای داشت. مردم عاشق این بودند که روسری گذاشتن را امتحان کنند. آن ها می خواستند سعی کنند درکی از گذاشتن روسری بر سر داشته باشند.
این بیانیه افزود: وقتی صورتشان را از طریق آینه (باحجاب) می دیدند، چهره شان بسیار هیجان زده می شد و عاشق آن بودند.
رویداد بیرمنگام و رویدادهای مشابه در سراسر جهان برگزار می شود تا از زنان مسلمان حمایت کند که حجاب بپوشند و به دلیل تصمیم شان در این رابطه با برخوردی عادی از سوی جامعه روبرو شوند.

کسانی که در رویداد حجاب گذاری شرکت کردند بسته های هدیه ای حاوی، روسری جدید، گل سرخ، شیرینی و همچنین اطلاعاتی درباره زنان مسلمان دریافت کردند.
گروه همچنین نوشت: به عنوان یک مسلمان ، وظیفه ما در اسلام است که مهربانی ، عشق ، احترام و تفاهم را بین جوامع گسترش دهیم و به همین دلیل است که ما این رویدادها را برگزار می کنیم. اکثر اوقات پیروان ادیان مختلف به ما گفته اند که این هدایا را سال ها در قلب شان نگهداری خواهند کرد.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.