مسلمان از مقامات شهر آمریکایی برای عدم اجازه ساخت مسجد شکایت می کنند

ادیان نیوز/ درحالی که شهر تروی در ایالت میشیگان آمریکا ۵۵ ساختمان عبادی از جمله یک کنیسه و یک معبد برای هندوها دارد، مقامات شهرداری اجازه ساخت مسجد برای مسلمانان را نمی دهند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از newdelhitimes، مسلمانان در شهر توری در ایالت میدوسترن میشیگان آمریکا که قصد ساختن مسجدی را دارند، با سنگ اندازی های شورای شهری روبرو شده اند، با حمایت اداره دادگستری کل از شهرداری شکایت می کنند.
شکایت نامه پنج شنبه توسط دادگستری کل علیه شهر ۸۰ هزار جمیعتی در شمال دیتروت و تحت قانون «استفاده مذهبی زمین و اشخاص نهادینه شده» یک قانون  فدرال حفاظت از خانه های عبادی در مقابله با مقررات تبعیض آمیز استفاده از اراضی تنظیم شد.
دادخواست مشابهی که سال گذشته توسط این مرکز جامعه آدم گروه مسلمان انجام گرفت، مقامات همین شهر را متهم کرده بود که بارها و بارها تلاش ها  برای افتتاح یک مکان عبادی را مسدود کرده اند و از آنها می خواهد که برای یافتن مکان مناسب برای ساختن یک مسجد جدید در شهرهای اطراف بگردند. این درحالی است که مرکز مذکور قصد داشتند یک رستوران و سالن را به مسجد تغییر کاربری بدهند.
در حالی که قوانین منطقه بندی شهر اجازه می دهد خانه های عبادی در منطقه تجاری نیز ساخته شوند، مقامات این شهر درخواست سال گذشته گروه مسلمانان را برای استفاده از این ساختمان به عنوان مسجد رد کرده و گفتند که این سازه فقط می تواند به عنوان یک مکان “غیردینی” مانند یک سالن ضیافت یا یک سالن تئاتر تغییر کاربری داده شود.
گفتنی است طبق آمار منتشر شده در وبسایت رسمی شهر تروی، این شهر در مینه سوتا ۵۵ مرکز عبادی از جمله یک کنیسه برای یهودیان و معبد برای هندوها داشته و تعداد زیادی کلیسا دارد، اما با وجود اینکه نزدیک به ۲۰۰ مسلمان در این شهر زندگی می کنند به هیچ مسجدی در آن اجازه ساخت داده نشده است.

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.