وضعیت دین در دنیای مدرن از زبان استاد الهیات دانشگاه آلمان

0

به گزارش ادیان نیوز(ردنا)، برنامه تلویزیونی «خیلی دور خیلی نزدیک» امشب با حضور پروفسور «فون استوش» استاد مطالعات الهیات تطبیقی دانشگاه پادربورن آلمان از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

این برنامه با اجرای دکتر شهاب اسفندیاری، امشب ۶ مهرماه در میزبانی از «فون استوش» استاد مطالعات الهیات تطبیقی دانشگاه پادربورن آلمان به گفت‌وگو درباره وضعیت دین در دنیای مدرن می‌پردازد.

استاد الهیات کاتولیک در دانشگاه پادربورن آلمان، می‌گوید در آلمان اگر کسی بخواهد به عنوان استاد الهیات کاتولیک در دانشگاه استخدام شود باید صلاحیت او به تایید اسقف اعظم آلمان و نیز به تایید دفتر پاپ در واتیکان برسد.

پروفسور کلاوس فون استوش بنیان‌گذار الهیات تطبیقی در اروپا و مدیر موسسه زاک، یکی از فعال‌ترین چهره‌های دانشگاهی در حمایت و ترویج گفت و گوی بین ادیان است.

در اوج حملات جریان‌های افراطی و نژادپرست علیه مسلمانان و هنگام گسترش امواج اسلام‌هراسی در اروپا او کتابی درباره اسلام از نگاه مسیحیت نوشت که بسیار پرفروش شد و به زبان های مختلفی ترجمه شد و در شکستن کلیشه‌های ضداسلام بسیار موفق بود. این کتاب در ایران موفق به دریافت جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی شد.

گفت و گوی شهاب اسفندیاری با کلاوس فون استوش را در دوازدهمین قسمت از برنامه «خیلی‌دور خیلی نزدیک» تماشا کنید.

«خیلی دور خیلی نزدیک» به تهیه کنندگی مصطفی پورمحمدی شنبه ها ساعت ۲۱ به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود و تکرار این برنامه یکشنبه ساعت ۱۴ پخش خواهد شد.

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.