نماینده رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌ها سال نو عبری را تبریک گفت

0

به گزارش ادیان نیوز(ردنا)، «حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی» در این پیام تبریک با گرامی داشت روز توبه و رحمت در آیین یهود اظهار داشت: درس بزرگ حضرت موسی (ع) و همه پیامبران بزرگ الاهی به بشریت اصلاح رفتار خود با خداوند و انسانها است. بازبینی رفتار خویش و توبه از اشتباهات و بازگشت به سوی رحمت خداوند است. روزی است برای دگرگونی واقعی و اطاعت از فرامین الاهی. فرامینی که انسان را به یکتاپرستی، اخلاق، صلح و عدالت دعوت می کنند.

نماینده رئیس جمهوری با بیان اینکه ایرانیان کلیمی از قدیمی‌ترین پیروان ادیان توحیدی هستند که قدمتی چند هزار ساله در تاریخ ایران زمین دارند، ادامه داد: آنان تعالیم حیات بخش حضرت موسی (ع) را با باورهای اصیل ایرانی همچون محبت، میهن دوستی، رعایت حقوق شهروندی و پذیرش دیگری، درهم آمیختند و بدین جهت انسان‌های فرهیخته و شایسته ای در میان یهودیان جهان بوده و هستند.

یونسی در بخش دیگری از پیام خود تاکید کرد: بسیار بجاست که همه ما ایرانیان پیرو ادیان توحیدی با همبستگی و انسجام اجتماعی و همچنین با عمل به آموزه‌های رحمانی و تعالیم اخلاقی ادیان آسمانی، در گسترش عدالت، صلح و امید در ایران و جهان کوشا باشیم.

نماینده رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت ها در این پیام ضمن آرزوی سالی سرشار از آرامش و سعادت از خداوند متعال، برای همۀ ایرانیان عزیز کلیمی، بهروزی توأم با موفقیت مسالت کرد.

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.