به همت مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی جمعی از علمای اهل سنت کشور بنگلادش به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش ادیان نیوز(ردنا)؛ این گروه که شامل ۲۲ نفر از علمای اهل سنت بنگلادش بودند صبح امروز به حرم مطهر رضوی مشرف شدند و از موزه مرکزی و موزه قرآن این آستان مقدس بازدید کردند.

محمد علی نوازخان سرپرست این گروه در حاشیه این تشرف به خبرنگار ما گفت: حرم مطهر امام رضا(ع) ملجاء و پناهگاه همه محبان اهل بیت(ع) در سراسر دنیا است و این محبت تنها متعلق به شیعیان نیست.

وی تصریح کرد: کشور بنگلادش حدود ۱۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد که تعداد زیادی از این جمعیت از محبان و دلدادگان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) هستند و در ایام محرم و صفر در حسینیه‌ها مراسم عزاداری و سوگواری برگزار می‌کنند.

معاون فرهنگی موسسه سیدالشهدا(ع) بنگلادش افزود: مسلمانان اهل سنت بنگلادش همیشه مشتاق زیارت امام رضا(ع) هستند و ارادت بسیاری به ساحت مقدس این امام رئوف دارند.

وی اظهار کرد: معنویتی که در حرم امام رضا(ع) وجود دارد هر کسی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، در این حرم مطهر زائر احساس می‌کند در پناه امام رضا(ع) قرار دارد و به همین خاطر احساس آرامش و امنیت می‌کند.

نوازخان در ادامه به برنامه بازدید گروه از مرکز موزه‌های آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: در این موزه‌ها آثار ارزشمندی وجود دارد که نشانه فرهنگ و تمدن کشور ایران است و در موزه استاد فرشچیان آثار هنری بسیار زیبایی به نمایش گذاشته شده است.

  • منبع خبر : حوزه