تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

رئیس‌جمهور آلمان در مسجد پنزبرگ/ تأکید بر همزیستی ادیان

به گزارش ادیان نیو (ردنا)؛ به نقل از آناتولی، «فرانک والتر اشتاین مایر» رئیس‌جمهور آلمان دیروز، ۱۱ آذرماه از مسجدی در شهر پنزبرگ در جنوب این کشور بازدید و با مسئولان این مسجد دیدار کرد و در این دیدار خواستار درک بیشتر و احترام میان پیروان ادیان شد.

اشتاین مایر گفت: این امر به ویژه در زمانی که قطبی شدن در جامعه ما بار دیگر در حال افزایش است و ما نفرت زیادی را شاهد هستیم، اهمیت زیادی دارد.

رئیس‌جمهور آلمان که خطاب به بنیامین ادریس امام جماعت این مسجد سخن می‌گفت، افزود: در اینجا اتفاقی در حال رخ دادن است که ما واقعا به آن علاقه‌مندیم و آن این است که شاهد رشد پیروان ادیان مختلف در کنار هم در این شهر هستیم. وی همچنین تعهد جامعه اسلامی این شهر را ستود و از مردم این شهر نیز به خاطر استقبال توأم با احترام از جامعه مسلمانان قدردانی کرد و پنزبرگ را الگویی برای جوامع دیگر به ویژه مناطق شهری آلمان دانست. 

در جریان این دیدار، صدها نفر در حمایت از مدارا و  تنوع فرهنگی تظاهرات کردند؛ همچنین تعداد اندکی از هواداران جریان راست‌گرای افراطی موسوم به پگیدا (PEGIDA) هم راهپیمایی کردند. 

در سال‌های اخیر، بر اثر تبلیغات احزاب افراط‌گرا، اسلام‌هراسی در آلمان رشد داشته است به طوری که در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۰۰ مسجد در این کشور هدف حملات طرفداران این احزاب قرار گرفت.  همچنین، آلمان با ۴,۷ میلیون مسلمان، پس از فرانسه بیشترین جمعیت مسلمانان را در اروپای غربی دارد.

پایان پیام/م

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.