تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

وقتی یک مسجد خواب اسلام‌هراسان را آشفته می‌کند

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، یکی از مهم ترین پروژه های مسجدی در آمریکا که شهرت بین المللی پیدا کرده اما برای مدت های طولانی متوقف شده بود، از سر گرفته شد و این حرکت بهانه ای به دست مخالفان اسلام داده است تا ساخت این مسجد را دستاویزی برای پیش بردن پروژه های اسلام هراسی و مسجد هراسی خود قرار دهند.

سال ها بود که گویی پروژه ساخت مسجد در منطقه «گرند زیرو» در نزدیکی محل وقوع حملات ۱۱ سپتامبر در منهتن، مرده بود. هر آنچه وجود داشت تنها انتظار برای مخالفت های گسترده آمریکایی به منظور فراموشی کامل این پروژه بود.

حالا «پاملا گلر»، از بنیانگذاران پروژه های ضداسلامی در آمریکا به عنوان اولین کسی که مخالفت خود را با طرح ساخت مسجد «گرند زیرو» اعلام کرده بود نسبت به از سرگیری دوباره این پروژه واکنش نشان داده و می خواهد به هر طریق ممکن به مردم آمریکا القا کند که ساخت این مسجد توهینی به آنها است.

در خبرها آمده کار ساخت مسجد «گندزیرو» به ارتفاع ۷۱ فوت و مساحت ۱۶ هزار فوت مربع از سر گرفته می شود. «شریف الجمل» از رهبران اسلامی در نیویورک ابراز امیدواری کرد: مسجد گرند زیرو تبدیل به یکی از مشهورترین مراکز اسلامی در کل جهان شود.

موضوع ساخت مسجد گرند زیرو به یکی از جنجالی‌ترین مسایل سیاسی داخلی آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری «باراک اوباما»، رئیس جمهوری آمریکا، تبدیل شده‌ بود. به گفته الجمل در همان زمان نیز بسیاری از مقامات بلندپایه از «مایکل بلومبرگ»، شهردار وقت نیویورک تا «باراک اوباما»، رئیس جمهوری وقت آمریکا از ساخت این مسجد به عنوان یک نماد شفابخش ملی استقبال کرده بودند.

رسانه های آمریکایی هم در آن زمان از الجمل و «فیصل عبدالرئوف» که قرار بود امام جماعت مسجد گرندزیرو شود به عنوان قهرمانان چندفرهنگی گرایی در مقابل ناشکیبایی، یاد کرده بودند اما این دو نفر موفق به ساخت این مسجد نشدند.

اما حالا این پروژه بار دیگر روی کار آمده است و اسلام هراسانی مانند گلر را به شدت عصبانی کرده است. گلر در یادداشتی درباره از سرگیری این پروژه نوشته است: ظاهرا ساخت مسجد گرند زیرو در خفا پیشرفت هایی داشته است … الجمل دوستان زیادی در میان اصحاب رسانه و مقامات سیاسی نیویورک دارد و احتمالا نیویورک تایمز و دیگر روزنامه ها در دیدار با الجمل توافق کرده اند تا این مسئله را آنقدر کمرنگ کنند که از خشم عمومی جلوگیری شود.

موسس گروه نفرت‌پراکنی «اسلامی‌سازی آمریکا را متوقف کنید!» با تلاش برای تحریک فکار عمومی در خصوص ساحت مسجد «گرند زیرو» گفت: بعید است آمریکایی ها خاطره قربانی های حادثه ۱۱ سپتامبر به دست اسلام گرایان را که این مسجد معرف آنها است، فراموش کنند.

وی مدعی شد: مسجد گند زیرو یا مساجد دیگر در سراسر جهان که در محل حملات تروریستی ساخته می شوند، می خواهند پیروزی اسلام را جشن بگیرند.

حقیقت این است که هدف افرادی مانند گلر نه حمایت از مردم آمریکا بلکه پیدا کردن راهی برای کوبیدن بر طبل دشمنی با اسلام و مسلمانان در آمریکا است.

آنها می خواهند به هر بهانه ای، ادعای باطل خود را مبنی بر اینکه اسلام دین خشونت است، به افکار عمومی القا کنند بنابر این، مخالفت با ساخت مسجد در محل حادثه ۱۱ سپتامبر را دستاویزی برای رسیدن به هدف خود قرار می دهند.

پایان پیام/م

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.