سیامک مره صدق: در ایران عادت غلط سوداگری وجود دارد

0

به گزارش ردنا (ادیان‌نیوز)، سیامک مره صدق گفت: در جلسه غیرعلنی مجلس قرار بر این شد تا پایان هفته تمامی داروخانه ها به ماسک، دستکش و ملزومات ضد عفونی کننده مجهز شوند.

سیامک مره صدق، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در خصوص عدم توزیع ماسک، دستکش و ملزومات ضد عفونی کننده گفت: متاسفانه در ایران عادت غلط سوداگری وجود دارد؛ در زمان نیاز به یک کالا اساسی که نیاز اساسی جامعه است مردم به سراغ خرید انبوه آن می‌روند و افزون بر نیاز خود خرید می‌کنند و این خود باعث کمبود آن کالا می‌شود.

وی افزود: دیروز در جلسه غیرعلنی مجلس (۰۵/ ۱۲ / ۱۳۹۸) که متشکل از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان بود و در راس آن وزیر بهداشت و رییس کمسیون بهداشت درمان قرار داشتند تاکید فراوان بر بکارگیری هرچه بیشتر توان برای مهار این ویروس شد و قرار بر این شد تا پایان هفته تمامی داروخانه‌ها به ماسک، دستکش و ملزومات ضدعفونی‌کننده مجهز شوند.

وی با اشاره به ضروری نبودن استفاده از ماسک اظهار داشت: برخلاف باور ماسک از شیوع ویروس کرونا جلوگیری نمی‌کنند ولی در واقع انتقال این ویروس تنها از طریق تماس صورت می‌گیرد.

وی درمورد استفاده از الکل و مواد ضدعفونی کننده تاکید کرد: حتی در صورت تماس با شخصی که ویروس کرونا دارد می‌توانید دستانتان را با آب گرم و صابون، به طوری که ۲۰ ثانیه زمان ببرد ویروس را از بین ببرید و در کل الکل تاثیری بر روی ویروس ندارد.

مره صدق در مورد اهداء ۲ میلیون ماسک به کشور چین اذعان داشت: ارسال ماسک به چین در زمانی بود که چین در اوج خطر و بیماری بود؛ ما با چین متحد استراتژیک هستیم و باید این کار را انجام می‌دادیم زیرا زمینه ساز سایر اهدافمان خواهد بود.

نویسنده : سودا احمدپور

پایان پیام/م

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.