تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

عذرخواهی رسمی شرکت «پابجی» از مسلمانان

شرکت پابجی به دلیل نسخه جدید بازی این شرکت که خشم مسلمانان را دربرداشت، به عذرخواهی از آنها و حذف این نسخه اقدام کرد.

به گزارش خبرگزاری ردنا (ادیان نیوز)، شرکت پابجی، نسخه جدید بازی «پابجی» را به دلیل خشم و درخواست مسلمانان حذف کرد.

بازی پابجی از جمله بازی هایی است که به خشونت و قتل تشویق می کند و روانشناسان نسبت به پیامدهای آن بر روی رفتار کودکان و جوانان هشدار داده اند.

پیش از این نیز تعدادی از والدین خواستار ممنوعیت این بازی و بازی مشابه آن به نام «فورت نایت» در انگلیس شده بودند. زیرا قربانیان این بازی تحت تاثیر محتوای آن مانند حمل سلاح، قتل و خشونت قرار گرفتند، به خصوص که این بازی در دستگاه های iPad و تلفن های هوشمند وجود دارد.

اما نسخه جدید پابجی از بازیکنان می خواهد برای به دست آوردن ابزاری که به رسیدن به مرحله پایانی بازی کمک می کند، سجده کنند یا دربرابر بت ها تعظیم کنند. این مسئله خشم شماری از مسلمانان جهان را برانگیخته است.

این مسلمانان با راه اندازی هشتگی خواستار حذف این بازی شده اند.

برهمین اساس، این شرکت به حذف نسخه جدید این بازی اقدام کرده است و با انتشار بیانیه ای در توئیتر از بازیکنان مسلمانان عذرخواهی کرده است و احترام خود را نسبت به همه ادیان اعلام کرده است.

گفتنی است، پلیرآن ‌ناونز بتل ‌گراندز (PUBG) یک بازی ویدیویی چندنفره آنلاین و در سبک بتل رویال است که استودیوی بلو هول آن را ساخته است و آن را شرکت پابجی برای مایکروسافت ویندوز و ایکس باکس وان در تاریخ ۲۰ دسامبر۲۰۱۷ و شرکت مایکروسافت در ۱۲ دسامبر ۲۰۱۸ برای پلی استیشن ۴ منتشر کرد. نسخه مخصوص گوشی‌های اندروید و آی‌اواس در سال ۲۰۱۶ توسط شرکت تنسنت منتشر شد.

منبع شبستان
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.