تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

گردهمایی کاتولیکهای ایتالیا در حمایت از اعتراضات ضد نژادپرستی

موسسه سنت ایجیدیو ۸ ژوئن از کاتولیکهای ایتالیا دعوت کرد تا برای همبستگی با اعتراضات ضد نژادپرستی در باسیلیکای مریم مقدس در تراستیور گرد هم جمع شوند و برای از بین رفتن نژاد پرستی دعا بخوانند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، کاردینال کوین فارا، رییس انجمن خانواده کلیسای واتیکان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز نه فقط مردم آمریکا بلکه مردم سراسر جهان باید به صورت جدی به این مساله بیندیشیم گه جهان، و ما مردم جهان به چه سمتی در حال حرکتیم.

فارل به خبرنگاران گفت بسیاری از ما در سطح نظریه دانشمندیم و چیزهای زیادی میدانیم و جملات زیبایی را در مخالفت با تبعیض و نژاد پرستی نقل میکنیم اما در مقام عمل تعداد کمی از ما به آموزه ها پایبندیم و حقوق دیگران را رعایت میکنیم و در پی عدالتیم.

فارل که از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ دستیار اسقف در کلیسای جامع واشنگتن بوده است در این گردهمایی نسبت به رفتار کاخ سفید و حفاظ امنیتی پلیس دور کاخ ابراز تاسف کرد و گفت من در طی سالهای خدمتم هرگز چنین چیزی ندیدم. پلیسی مجهز به قصد اسیب زدن به مردم.

وی افزود به جای توسل به نیروی سرکوب باید هرگونه شکاف و تقسیم بندی جامعه به جنسیت و مذهب و نژاد کمرنگ شود.

منبع موسسه گفتگوی ادیان
به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه