تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

کشتار مسلمانان نشانه‌ای از اسلام‌هراسی است

ماموستا سید عبدالقادر حسینی امام جمعه سروآبادبه گزارش ادیان‌نیوز، ماموستا سید عبدالقادر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سروآباد گفت: امروز دشمنان اسلام و مسلمین با انواع نقشه‌ها و توطئه‌های شوم و شیطانی به جنگ مسلمانان آمده‌اند و تمام توان و تلاش خود را برای ضربه زدن به اسلام به کار بسته‌اند.

وی افزود: حمله به مسجد نیوزیلند و به شهادت رساندن بیش از ۵۰ نفر از نمازگزاران و زخمی کردن ۵۰ نفر دیگر نمونه آشکاری از وحشت غرب و شرق از گسترش دین مبین اسلام و نمونه‌ای واضح از نقض حقوق بشر است.

امام جمعه سروآباد تاکید کرد: کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا و اسرائیل که از دموکراسی حرف می‌زنند چرا در مقابل این جنایت وحشیانه و دور از انسانیت سکوت کرده‌اند.

وی یادآور شد: اگر غیر از مسلمانان مسیحیان یا سایر ادیان در این ماجرا کشته می‌شدند بدون تردید تمام دشمنان که در رأس آنها آمریکا قرار دارد آشفته و پریشان شده و واکنش تندی نسبت به آن نشان می‌دادند و چه‌بسا که آن را از جانب مسلمانان می‌دانستند.

ماموستا حسینی اظهار داشت: جهان اسلام و مسلمانان سراسر این کره خاکی از این جنایت وحشیانه و ضد بشری در ماتم و عزا هستند و خواستار برخورد جدی با عاملان این حادثه تروریستی هستند اما متاسفانه کشورهای به ظاهر طرفدار دموکراسی خود را به بی‌خوابی و غفلت زده‌اند.

وی تاکید کرد: دشمنان اسلام به‌ویژه آمریکا، اسرائیل و انگلیس به یقین بدانند که حامی و پشتیبان دین اسلام و مسلمین خداوند متعال است و از دین و بندگان خود در برابر دشمنان محافظت می‌کنند و طبق آیه قرآن کریم پیروزی نهایی از آن مسلمانان است.

امام جمعه سروآباد با تبریک سال جدید و نوروز گفت: آغاز سال جدید و نوروز همیشه برای ما نوید روزهای خوب و سالی پر از خیر و برکت است و امیدواریم که در سال جدید مشکلات اقتصادی و سختی‌ها پایان یافته و همه ملت ایران در رفاه و آسایش باشند.

وی افزود: آغاز سال جدید مقارن با ولادت حضرت امام علی (ع) بود و این تقارن با میلاد امام علی (ع) نویدبخش سالی پر از خیر و برکت برای همه مسلمانان جهان به‌ویژه ملت ایران اسلامی است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی بیش از ۵۰ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید