خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

گفت‌وگوی بین ادیان نقش مهمی در نزدیکی مذاهب دارد

مفتی سعاد نسفوویچ در دیدار سفیر و رایزن فرهنگی ایران در صربستان، گفت‌وگوی بین ادیانی را از مهمترین سازوکار برای نزدیکی مذاهب و شناخت بیشتر طرفین دانست.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، رشید حسن‌پور، سفیر کشورمان در جمهوری صربستان به همراه مهدی شیرازی، رایزن فرهنگی کشورمان در بلگراد با حضور در مسجد بایراکلی بلگراد با مفتی سعاد نسفوویچ، رییس العلمای جامعه اسلامی صربستان دیدار کردند.

مفتی نسوفوویچ با تآکید بر ارزش‌های والای اسلامی، مشکلات کنونی جهان اسلام را بی‌فرهنگی عنوان و وظیفه مؤمنین واقعی را بالا بردن سطح فرهنگ مسلمانان برشمرد.

رییس العلمای جامعه اسلامی صربستان همچنین، گفت‌وگوی بین ادیانی را از مهمترین سازوکار برای نزدیکی مذاهب و شناخت بیشتر طرفین دانست.

وی با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای مسلمان،‌ بر فرهنگ غنی و سرشار از پویایی ایران که نشأت گرفته از ادبیات غنی ایران است، تأکید کرد.

گفت‌وگو و معرفی اسلام به دور از افراط مورد اهتمام جمهوری اسلامی ایران است

حسن‌پور با تدریجی و کلیدی خواندن کار فرهنگی، بر این نکته تأکید کرد: منطق اسلام همواره بر منطقی قوی و ارائه استدلال استوار بوده است و لذا مهمترین گزینه برای مبارزه با اسلام‌ستیری و اسلام‌هراسی بهره‌گیری از فرصت گفت‌وگو و ارائه اسلام اعتدلالی و دور از افراط و تفریط است که همواره مورد اهتمام جمهوری اسلامی ایران بوده است.

سفیر کشورمان در صربستان افزود: کشورها و ملت‌های مسلمان در نقاط مختلف جهان بوه یژه خاورمیانه با طیفی از بحران‌ها و چالش‌ها عمدتا با منشآهای بیرونی مواجه‌اند و مهمترین راه برون رفت از این وضعیت، تقویت هویت دینی و مشترک، تقریب مذاهب و وحدت مسلمانان است و نقش علما و رهبران جوامع اسلامی در این رهگذر محوری و اساسی است.

در ادامه این دیدار، شیرازی، رایزن فرهنگی کشورمان در بلگراد به همکاری‌های فرهنگی خوب بین دو کشور اشاره کرد و گفت: رایزنی فرهنگی ایران در سال‌های گذشته همکاری‌های خوبی با جامعه اسلامی در اعزام گروه‌های تواشیح، قاریان قرآن در ماه مبارک رمضان و همچنین برگزاری نمایشگاه‌های مختلف و نشست‌های دینی داشته است و امیدواریم که این همکاری‌ها افزایش پیدا کند.

منبع سازمان فرهنگ و ارتباطات
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.