تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

خاخام ارشد بریتانیایی فیس بوک و توئیتر را متهم به «همدستی» در یهودی ستیزی کرد

خاخام ارشد بریتانیا، توئیتر و فیس بوک را متهم به «همدستی» با یهودی سیتزی آنلاین کرد و عنوان کرد بی‌عملی دو غول شبکه های اجتماعی امکان رشد نفرت را در پلتفرم های ایشان مهیا کرده است.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، آفرائیم میر و یس، خاخام ارشد بریتانیا در نامه ای به مدیر عامل توئیتر، «جک دورسی» و مدیر عامل فیس بوک «مارک زاکربرگ»، که خود یهودی است، نوشت؛ مدتها است شبکه های اجتماعی فضایی امن برای نفرت فروشان و پیشداوران مُغرض ایجاد کرده اند».

به نقل از تایمز اسرائیل، وی نوشت؛ امروزه آزادی بیان، بنیان هر جامعه مدنی است، اما زمانی که برای تحریک نفرت و خشونت علیه دیگری استفاده می شود، مسؤولیت کمپانی های شبکه های اجتماعی آن است که بی تعلل، دست به عمل بزنند.

خاخام ارشد بریتانیا در ادامه گفت: طی دو روز آینده، بسیاری از مردم سراسر جهان، از جمله خود من، در اعتراض به غیبت مغرضانه مسؤولیت راهبری در این کمپانیها، از جمله توئیتر و فیس بوک، فعالیت روی شبکه های اجتماعی را تحریم خواهیم کرد.

به این رفتارها نمی بایست اجازه تداوم داد. بی عملی شما به معنای همدستی است. از شما می خواهم سریعا برای مقابله و چالش نفرتی که هم اکنون روی پلتفرم های شما در حال ازدیاد است، اقدام کنید

هفته گذشته میرویس به جمعی از سیاستمداران بریتانیایی، سلبریتی ها، چهره های معتبر و دیگر کاربرانی پیوست که توئتیر را به مدت دو روز در اعتراض به نفرت پراکنی یهودی ستیز در این شبکه اجتماعی تحریم کردند.

این اعتراضات که تحت هشتگ «نه به فضای امن نفرت پراکنی علیه یهودیان» تبلیغ شد، بدنبال شیوه مدیریت توئیتر در مقابل هرزسرایی یهودی ستیز «ویلی»، رَپِر بریتانیایی آغاز شد، و مصادف شد با زمانی که گروه های مخالف نفرت پراکنی فشار بر شبکه های اجتماعی را برای پایان دادن به انبوه سخنان نفرت پراکن تشدید کردند.

ویلی ۴۱ ساله که نام واقعی او ریچارد کوئی است، روز جمعه رشته ای توئیت های یهودی ستیز منتشر کرد و مدعی پیوند میان جوامع یهودی و کوکلاکس کلان ها و نیز کنایه های کهنه رابطه یهودیان و پول شد.

این توئیت ها ۱۲ ساعت روی پلتفرم ماندند تا در نهایت توئتیر برخی از آنها را تحت «مقررات نفرت پراکنی» حذف کرد اما دیگر توئیت های این رشته همچنان باقی است. ویلی همچنین مطالبی یهودی ستیز روی اینستاگرام منتشر کرد که هنوز حذف نشده است.

شاید دوست داشته باشید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.