تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

عاشورا و شبکه‌های ماهواره‌ای

کتاب عاشورا و شبکه‌های ماهواره‌ای به بررسی راهکارهای مواجهه علمی و دینی با تبلیغات و شبهات شبکه‌های ماهواره‌ای که قصد تحریف واقعه عاشورا و قیام امام حسین(ع) را دارند، می پردازد.

ردنا (ادیان نیوز) – کتاب عاشورا و شبکه‌های ماهواره‌ای به بررسی راهکارهای مواجهه علمی و دینی با تبلیغات و شبهات شبکه‌های ماهواره‌ای که قصد تحریف واقعه عاشورا و قیام امام حسین(ع) را دارند، می پردازد.

در ابتدای این نوشتار به بحث در مورد ضرورت شبهه‌شناسی در مورد محرم و عاشورا و نیز عملکرد رسانه‌ای متناسب با برنامه‌های تولید شده در شبکه‌های ماهواره‌ای در موضوع تحریف واقعه کربلا و نهضت امام حسین پرداخته شده و یک آسیب‌شناسی اجمالی در این زمینه صورت گرفته است.

نویسنده سپس به فرآیند شبهه‌سازی و ایجاد انحراف در فرهنگ عاشورا و نیز القای مغالطه در این زمینه توسط شبکه‌های ماهواره‌ای مغرض و نوعاً وهابی اشاره کرده و لزوم شناخت منطق عاشورا و پاسخ دادن به شبهات مربوط به آن بر اساس این منطق را مورد تأکید قرار داده است.

وی در همین راستا تولید برنامه‌های رسانه‌ای و تأسیس پایگاه‌های اینترنتی و شبکه‌های ماهواره‌ای در زمینه دفاع از فرهنگ عاشورا را دارای اهمیت فراوان دانسته و پاسخ‌گویی به شبهات تاریخی، کلامی، فقهی، فرهنگی و سیاسی را ضروری دانسته است.

مشخصات کتاب:

عنوان و نام پدیدآور : عاشورا و شبکه‌های ماهواره‌ای : راهکارهای مواجهه رسانه با شبهات شبکه های ماهواره ای پیرامون قیام امام حسین (ع)

نویسنده: محمد رضایی آدریانی؛ [برای] مدیریت تحلیل و رویکردشناسی اداره کل خدمات رسانه ای مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما.

مشخصات نشر : قم: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مرکز پژوهشهای اسلامی، ۱۳۹۳.

مشخصات ظاهری : ۱۶۸ص.: جدول ، نمودار (رنگی).

شابک : ۵۰۰۰۰ ریال: ۹۷۸-۹۶۴-۵۱۴-۳۵۴-۹

وضعیت فهرست نویسی : فیپا

یادداشت : کتابنامه : ص. [۱۶۵] – ۱۶۸ ؛ همچنین به صورت زیرنویس.

عنوان دیگر : راهکارهای مواجهه رسانه با شبهات شبکه های ماهواره ای پیرامون قیام امام حسین (ع).

شناسه افزوده : صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران. مرکز پژوهشهای اسلامی. اداره کل خدمات رسانه ای. مدیریت تحلیل و رویکردشناسی

عناوین اصلی کتاب عاشورا و شبکه‌های ماهواره‌ای شامل: اشاره؛ درآمد؛ فصل اول: کلیات و مبانی؛ فصل دوم: روش پاسخ گویی به شبهات و مغالطات عاشورایی در شبکه های ماهواره ای؛ کتاب نامه

 

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه