تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

احضار نماینده فیسبوک در هند برای بررسی اتهام اسلام‌هراسی

گروهی از نمایندگان پارلمان هند با احضار مدیر عامل فیسبوک در هند، خواستار پاسخگویی او درباره استفاده از این شبکه اجتماعی برای اسلام‌هراسی شدند. 

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، کمیته متشکل از چند نماینده هند که مسئول رسیدگی به خشونت‌های اخیر دهلی است که ۵۰ کشته بر جای گذاشت، در بیانیه‌ای اعلام کرد که «آجیت موهان»، مدیر عامل فیسبوک در هند را برای ارائه توضیحات فراخوانده است.

پس از اینکه وال استریت ژورنال در ماه گذشته گزارش داد که کارکنان فیسبوک در هند با اعمال قوانین مربوط به جلوگیری از اشاعه گفتمان نفرت‌آمیز در مورد یکی از اعضای حزب حاکم بهاراتیا جاناتا (بی جی پی) به رهبری «نارندرا مودی» خودداری کردند، فیسبوک برای پاسخگویی فراخوانده شد.

در مقابل، فیسبوک اعلام کرد که گرایش سیاسی ندارد و حساب کاربری این عضو حزب بهاراتیا جاناتا که قوانین را نقض کرده، بسته است.

این کمیته ۹ نفره که بیشتر شامل نمایندگانی از حزب «آم آدامی» و یکی از اعضای حزب بی جی پی است، اعلام کرده‌اند که شکایت‌های متعددی از فیسبوک دریافت کرده‌اند.

منبع: ایکنا

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.