تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

رهبر نهضت اسلامی بحرین: توافق با رژیم صهیونیستی اقدام شومی علیه امت اسلامی است

رهبر نهضت اسلامی بحرین، سازش حاکمان این کشور با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت که آن‌ها سرسپردگی به آمریکا و اسرائیل را راهی برای سلطه‌گری بیشتر بر ملت‌ها و خفه کردن آن‌ها می‌دانند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر نهضت اسلامی بحرین اقدام رژیم این کشور در برقراری و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و آن را اقدامی شوم دانست.

وی در واکنش به اعلام توافق بین بحرین و رژیم اشغالگر قدس در بیانیه‌ای گفت: همه رژیم‌های حاکم عربی که برای سازش با دشمن صهیونیستی اقدام کرده و یا می‌کنند به خوبی می‌دانند که این سازش برخلاف خواست شرع الهی و بر خلاف اراده ملت‌های امت اسلامی بوده و برآورده ساختن خواست آمریکا و اسرائیل و همسویی با اراده آن‌ها است، و این در حالی است که از زیان‌های بسیار این اقدامات برای این امت و همچنین از دشمنی اسرائیل و آمریکا با امت مطلع هستند.

رهبر نهضت اسلامی بحرین درباره علت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اظهار داشت: نظام‌های حاکم به طور مطلق میلی به عدالت با ملت‌ها ندارند و می‌خواهند سلطه را به طور کامل و هر امتیاز و فرصتی را به چنگ آورند. آن‌ها سرسپردگی به آمریکا و اسرائیل را که در تناقض با منافع اسلام و امت اسلامی است را راهی برای سلطه‌گری بیشتر بر ملت‌ها و خفه کردن آن‌ها می‌دانند.

در این بیانیه همچنین آمده است: نظام‌هایی که اراده و خواست آن‌ها بر خلاف اراده ملت‌ها است و تصمیم دارند دارایی‌های کشورها را در دست گیرند و سلطه مطلقه بر مردم داشته باشند و تفکر آن‌ها را ساقط کنند، راهی ندارند جز اینکه کسانی را که زیر سلطه خود هستند، تضعیف کنند، وجود آن‌ها را به حاشیه برند، ذلت را بر آن‌ها تحمیل کنند و بین آن‌ها تفرقه ایجاد کرده و هرآنچه را که باعث نهضت و قیام آن‌ها شود تعقیب کرده و از بین ببرند.

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در مورد سیاست‌ها و توطئه‌های رژیم‌های منطقه علیه مردمان خود نیز خاطرنشان کرد: هرگاه بخواهند که ملتی را در سیاست‌های داخلی و خارجی کشور مثل گاو و گوسفند (گله) رام کنند، اراده آن را سست و ساقط کرده، هرآنچه دارد را از او گرفته و یا اینکه لا اقل خسته‌اش می‌کنند، و یا با بحران‌ها سرگرمش می‌کنند تا مطمئن شوند از داخل انگیزه ای برای شورش و قیام نداشته باشد.

رهبر انقلاب بحرین سازش با رژیم اسرائیل را «اقدامی نحس وشوم و هشداری برای بروز شری آشکار برای امت» دانست و گفت: کسی که برای تضعیف تو تلاش می‌کند نمی‌توانی به او برای نهضت و بیداری خویش امیدی داشته باشی و کسی که می‌کوشد تا شما را در مشکلات غرق کند نمی‌تواند تو را از آن‌ها برهاند.

شیخ عیسی قاسم پشت سر گذاشتن شرایط بد و ناگوار را در گرو تلاش‌های بی‌وقفه توأم با صبر دانست و گفت: کسی که برخاستن از زمین پستی و سرافکندگی و پرواز به سوی آسمان عزت و کرامت را سخت بشمرد، ذلت رهایش نخواهد کرد، چرا که خداوند فرموده (ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بأنفسهم)، خدا حال هیچ قومی را دگرگون نخواهد کرد تا زمانی که خود آن قوم حالشان را تغییر دهند).

او برای ترسیم آینده با عزت برای مسلمانان توصیه کرد: ملت‌های امت اسلامی اگر میخواهند به مرحله ای از خودساختگی برسند و با ارزش، شمرده شوند، نباید از سیاست‌های کشور خود غافل شوند و باید اراده و خواست آن‌ها در امور کشور و در سیاست‌های داخلی و خارجی محترم شمرده شود.

در پایان این بیانیه آمده است: دیروز امارات و امروز بحرین و فردا کشور سوم و چهارم در باتلاق سازش با دشمن صهیونیستی و گناه بزرگ آن افتاده و می‌افتند، دلیل آن شکاف بسیار عظیم بین حاکمان و مردم در تفکر، روحیه، اهداف و منافع است چنانکه حکومت‌ها در شکستِ روحی بسر می‌برند و می‌خواهند آن را به ملت‌ها تحمیل کنند و ملت‌ها باید علیه این شکست مقاومت کنند.

منبع: فارس

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.