تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

صلح با اسرائیل، بی اعتنایی به مجاهدت های ۷۰ ساله مردم مظلوم فلسطین است

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه ای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم و تأکید کرد: برقراری ارتباط با رژیم کودک کُش صهیونیستی به منزله بی اعتنایی به مطالبات به حق امت اسلامی به ویژه هفتاد سال مجاهدت مردم مظلوم فلسطین است.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه ای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

متن بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَ النَّصاری‏ أَوْلِیاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ وَ مَنْ یَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمینَ (مائده ۵۱)

در روزهای اخیر شاهد بودیم که دست خیانت از آستین حکام برخی از کشورهای مرتجع عربی بیرون آمد و قلوب مسلمین را جریحه دار کرد. اقدام شرم آور این حکام در برقراری ارتباط بارژیم کودک کُش صهیونیستی به منزله بی اعتنایی به مطالبات به حق امت اسلامی به ویژه هفتاد سال مجاهدت مردم مظلوم فلسطین خواهد بود. در شرایطی که دولت امریکا و رژیم غاصب اسراییل درگیر بزرگترین اعتراضات مردمی در کشورشان هستند، چنین قراردادهایی حکم تنفس مصنوعی بر پیکر نیمه جان استکبار دارد و قطعا در آینده ای نزدیک شاهد مرگ و اضمحلال رژیم صهیونیستی خواهیم بود.

از منظر حقوقی این اقدام شرم آور در برقراری ارتباط با رژیم غاصب صهیونیستی نقض مقررات سازمان همکاری های اسلامی، اتحادیه عرب و دیگر سازمان های بین المللی است که حقوق ملت مظلوم فلسطین بر سرزمین مادری شان را به رسمیت شناخته اند.

همچنین ازنگاه علمای مذاهب اسلامی هرگونه معامله ذلت بار با دشمنان امت اسلامی در موضوع فلسطین که پاره تن اسلام است، حرام و خیانت بوده و ذره ­ای از مواضع خود کوتاه نخواهند آمد.

قطعاً بزرگترین خطای استراتژیک، ساده نگاری این قرارداد ننگین است. سازش ذلیلانه حکام این کشورها با رژیم جعلی و جنایتکار صهیونیستی خیانت به ارزشهای انسانی، مصالح امت اسلامی و آرمان فلسطین است. خائنانی که قصد ملحق شدن به پروژه مورد نظر ترامپ و صهیونیست ها را دارند باید بدانند که فلسطین و قدس شریف پاره تن اسلام و اولویت اصلی امت اسلامی است و اراده محور مقاومت، جز با آزادی کامل سرزمین فلسطین و قدس شریف متوقف نخواهد شد.

جا دارد علما، نخبگان، سیاسیون و همه امت اسلامی برای حمایت از آرمان های فلسطین و حقوق مردم آن، در برابر این اقدام شنیع موضعی قاطع اتخاذ کنند و با تحریم روابط و عادی سازی با رژیم جعلی، باعث همگرایی بیشتر امت اسلامی شوند.

برقراری روابط رسمی با دولت غاصب اسرائیل خیانت به امت اسلامی و پشت کردن به آرمان های مردم مظلوم فلسطین است که رهاوردی جز گستاخی بیشتر استکبار نخواهد داشت. «إِنَّ اللّهَ لاَ یُحِبُّ الخَائِنِینَ» ما امت اسلامی به فرمایش حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ایمان راسخ داریم که فرمودند: با اتحاد مسلمانان جهان، رژیم صهیونیستی به زودی از صفحه روزگار محو خواهد شد.

امروز در خاورمیانه شاهد صف بندی محورمقاومت درمقابل محور مرتجعین عربی، عبری و غربی هستیم و با توجه به پیروزی های چشمگیر محور مقاومت در منطقه، اینگونه اقدامات به منظور کمرنگ کردن این توفیقات است.

سازشگران منطقه بدانند با این خیانت ها عزم امت اسلامی در مقابله با رژیم صهیونیستی تضعیف نمی شود و قطعاً فلسطین به یاری خداوند متعال با همبستگی علما و دلسوزان امت اسلامی، از نهر تا بحر آزاد خواهد شد.

فراموش نخواهیم کرد که ایجاد تفرقه بین مسلمانان در جهان اسلام برای استکبار، عواید بسیاری به دنبال دارد و متاسفانه باید اعتراف کنیم برخی از دولتمردان و حکام کشورهای اسلامی در دام دشمنان افتاده و عملاً در جبهه تقابل با اسلام و مسلمین قرارگرفته اند.

عادی سازی روابط با رژیم نامشروع اسرائیل را باید بخشی از کلان پروژه «معامله قرن» دانست که حکام غیرمردمی برخی دولت های مرتجع عربی وارد آن شده­ اند. تاریخ خود بهترین آموزگار است و حکام خیانتکار همیشه در اذهان مسلمین منفور خواهند ماند.

پیمان شکنان بزدل و ترسو و ایادی استکبار جهانی بدانند، این اقدام ننگین نه تنها هیچ خللی در ایستادگی امت اسلامی در دفاع از مردم مظلوم فلسطین ایجاد نخواهد نمود، بلکه ما را بیش از پیش در دفاع از حقوق مردم قهرمان فلسطین استوار می نماید.

در پایان امیدواریم امت اسلامی با استعانت از آیه شریفه «وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا»؛به ریسمان الهی چنگ زنند و پراکنده نشوند تا جهان اسلام متحد و قدرتمند در مقابل دشمنان خود سرافراز بماند. ان شاء الله تعالی»

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.