خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

اسقف متهم به آزار جنسی کودکان به واتیکان بازگشت

اسقف استرالیایی که متهم به آزار جنسی کودکان است، به واتیکان بازگشت.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، کاردینال جورج پل ۷۹ ساله وزیر دارایی سابق واتیکان که به جرم آزار و اذیت جنسی دو کودک پیشاهنگ در دهه ۹۰ میلادی به حبس محکوم شده بود، به واتیکان بازگشت.

جورج پل بیش از یک سال را در حبس گذراند اما دادگاه عالی استرالیا نهایتاً او را تبرئه کرد. این اولین بار است که این اسقف بلندپایه پس از سپری کردن دوران محکومیت خود به واتیکان بازمی‌گردد.

اسقف پل از افراد مورد اطمینان پاپ فرانسیس در راه مبارزه با فساد مالی در واتیکان بود به طوریکه در سال ۲۰۱۴ به نهاد مبارزه با فساد نهاد کلیسا منصوب شد.

جورج پل درحالی به واتیکان بازمی‌گردد که بزرگترین رقیبش- اسقف آنجلو بکیو – به فساد مالی متهم شده و از کار برکنار شده است. او و شش تن دیگر منتظر محاکمه در دیوان واتیکان هستند.

گفتنی است باوجود اقدامات پاپ برای مبارزه با فسادهای جنسی و مالی در نهاد کلیسا، این نهاد مذهبی هم‌اکنون با پرونده‌های متعدد آزار جنسی زنان و کودکان در سرتاسر جهان درگیر است.

منبع: شفقنا

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.