تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

مردم تحمّل می‌کنند؛ ولی برنامه شما چیست؟

حجت‌الاسلام مهراب صادق نیا در یادداشتی از وضعیت اقتصادی و معیشتی امروز جامعه انتقاد کرد.

ردنا (ادیان نیوز)، حجت‌الاسلام مهراب صادق نیا ، عضو هئیت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب در یادداشتی از وضعیت اقتصادی و معیشتی امروز جامعه انتقاد کرد که متن آن از نظر می‌گذرد؛

 امروز به چند نفر از دوستانم که می‌دانستم دست‌شان باز است و اهل کار خیر هستند، پیام دادم و تقاضا کردم که اگر می‌توانند به یک مادر نیازمند و درگیر شیمی‌درمانی، کمک کنند. همه‌ی آن‌ها گفتند که این روزها افراد نیازمند زیادی به آن‌ها مراجعه می‌کنند و درخواست کمک دارند؛ به همین دلیل دست‌شان خالی است و نمی‌توانند کمک چندانی بکنند.

وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم جوری شده است که کم کم امکان دست‌گیری از هم‌دیگر را ندارند. طبیعی است که وقتی یک ساختار معیوب است و هر روز به خیل نیازمندان افزوده می‌شود، بالاخره کمک‌های مردم هم ته می‌کشد.

مهراب صادق نیااین روزها همه از درد مشکلات اقتصادی و بی‌پولی ناله می‌کنند؛ از امامان جمعه بگیرید تا هنرمندان و ورزش‌کاران. همه از دولت و مسئولان تقاضای حلّ مشکل را دارند؛ امّا پاسخ یک کلمه است: “تحمّل کنید؛ اوضاع درست می‌شود.” واقعیّت، آن است که مردم نیز چاره‌ای جز تحمّل ندارند و با هر مکافاتی است دارند روزگار خود را سر می‌کنند؛ ولی دوست دارند بدانند پشتِ این همه توصیه‌ی به مقاومت و تحمّل چه برنامه و چشم‌اندازی وجود دارد. اگر مسئولان محترم بفرمایند، بجز انتظار برای روی‌کار آمدن جو بایدن برنامه‌شان چیست، تحمّل‌پذیری مردم بالاتر خواهد رفت.

این که ملّتی زیر بار فقر و بدبختی دست و پا بزند و مسئولان به‌جای رائه‌ی برنامه‌های خود، مدام آن‌ها را به تحمل، مقاومت، و هم‌یاری دعوت می‌کنند و از شنبه و یک‌شنبه سخن می‌گویند، از درد فقر بزرگ‌تر و بدتر است.

آقای روحانی، این مردم شریف‌اند، نجیب‌اند، زود راضی می‌شوند و سر به‌راه؛ اگر به آن‌ها بگوئید دارید چه‌کار می‌کنید و برنامه‌ی شما برای حل مشکل معیشت آن‌ها چیست جای دوری نمی‌رود. به این مردم بگوئید اساساً کاری از شما و دولت‌تان بر می‌آید یا خیر، بگوئید این مردم چرا وضع‌شان این شده است. آن‌ها حق دارند، بدانند تا کِی و برای چه باید این وضع را تحمل کنند و چه چشم‌اندازی برای فردای خود می‌توانند داشته باشند. 

یادداشتی از مهراب صادق‌نیا

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه