تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

مکرون قتل معلم تاریخ را «اقدام تروریستی اسلام‌گرایانه» خواند

رئیس جمهوری فرانسه گفت: یکی از شهروندان ما به طرز فجیعی به قتل رسید؛ او قربانی یک سوءقصد تروریستی اسلام‌گرایانه شد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، عصر روز جمعه ۱۶ اکتبر فردی که وزارت کشور فرانسه او را اسلام‌گرای افراطی معرفی کرده در شمال غرب پاریس به یک معلم تاریخ حمله کرد و او را با چاقو به قتل رساند.

به گفته شاهدان عینی ضارب با فریاد الله اکبر با چاقو به قربانی حمله کرده و او را به قتل رسانده است.

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه شامگاه جمعه در محل حادثه حضور یافت و در جمع خبرنگاران گفت: یکی از شهروندان ما به طرز فجیعی به قتل رسید. او قربانی یک سوءقصد تروریستی اسلام‌گرایانه شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه مقتول در یکی از مدرسه‌های حومه پاریس معلم تاریخ بود و ظاهرا در یکی از کلاس‌های درس خود و در پیوند با موضوع آزادی بیان کاریکاتورهای پیامبر اسلام را به دانش‌آموزان نشان داده است.

در روزهای گذشته نشان دادن کاریکاتورهای پیامبر اسلام(ص) در کلاس درس با واکنش‌های موافق و مخالف زیادی روبرو شده بود.

مکرون چند هفته قبل پیش‌نویس قانونی را ارائه کرد که قرار است با شکل‌گیری یک جامعه موازی با گرایش‌های اسلام‌گرایانه افراطی مقابله کند.

در این پیش‌نویس بر نقش مدارس در روشنگری تاکید شده و مکرون تصریح کرده که مدرسه مکان آموزش ارزش‌های کشور، از جمله آزادی بیان، به عنوان یکی از شاخص‌های متعالی است.

منبع: دویچه وله

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

1 نظر
  1. […] مکرون، رئیس جمهوری فرانسه این حادثه را یک حمله تروریستی از جانب اسلام گراها توصیف کرده و  مدعی شد این معلم ۴۷ ساله به دلیل «آموختن […]

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه