تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

صدور مجوز اقامه نماز در مسجدالحرام و بازگشایی روضه منوره حضرت رسول(ص)

تلویزیون رسمی عربستان از صدور مجوز برای اقامه نماز در مسجدالحرام پس از ۷ ماه تعطیلی به دلیل شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، تلویزیون رسمی عربستان صبح امروز یکشنبه، ۲۷ مهرماه، اعلام کرد: مقامات عربستانی به شهروندان و افراد مقیم این کشور اجازه داده‌اند که پس از ۷ ماه تعطیلی، در مسجدالحرام نماز اقامه کنند.

«عبدالرحمن السدیس»، رئیس کل امور مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) روز شنبه ۲۶ مهرماه، گفت: درهای مسجدالنبی(ص) برای زیارت و نماز در روضه منوره، که به عقیده مسلمانان «قطعه‌ای از بهشت» است، بازگشایی شده است.

السدیس در سخنانی بازگشایی روضه منوره و صدور مجوز برای اقامه نماز در این مکان شریف و زیارت حضرت رسول(ص) را، پس از مدت‌ها که به دلیل شیوع ویروس کرونا بسته شده بود، به همه مسلمانان تبریک گفت.

براساس اعلام خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، هیئت هلال احمر عربستان از امروز، یکشنبه، با مشارکت ۲۰۰ داوطلب، به سازمان‌دهی زائران و نمازگزاران برای ورود به روضه منوره حضرت رسول(ص)‌ و اقدام می‌کند.

روضه منوره بخشی از مسجدالنبی(ص) است که نام آن از سخن رسول خدا(ص) که فرموده است: «میان خانه و منبر من باغی از باغ‌های بهشت است» گرفته شده و مزار رسول خدا(ص) در آن واقع است. مساحت روضه ۳۳۰ متر مربع است که طول آن ۲۲ متر و عرض آن ۱۵ متر است و جایگاه والایی نزد مسلمانان دارد.

در ماه مارس گذشته مقامات عربستان برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، روضه را به روی زائران بستند. در ماه می نیز مقامات سعودی درهای مسجدالنبی(ص) را پس از دو ماه که به دلیل کرونا بسته شده بود، به روی نمازگزاران گشودند اما ورود به روضه منوره همچنان در حال تعلیق بود.

به گزارش ایکنا، در ۴ اکتبر (۱۳ مهرماه) هم مقامات سعودی مجوز برگزاری تدریجی مراسم حج عمره را، که از ماه مارس به دلیل کرونا به حالت تعلیق درآمده بود، صادر کردند.

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه