تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

مسلمانان قربانی اصلی کیش نفرت (وهابیت) هستند

ظریف توهین‌های اخیر علیه مسلمانان را محکوم کرد؛

وزیر امور خارجه ایران توهین‌های اخیر علیه مسلمانان را محکوم و آن را سوءاستفاده فرصت‌طلبانه از آزادی بیان توصیف کرد و گفت: مسلمانان قربانی اصلی کیش نفرت (وهابیت) هستند

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه توهین‌های اخیر علیه مسلمانان جهان را محکوم کرد.

ظریف در پیامی توییتری نوشت: «مسلمانان قربانی اصلی “کیش نفرت” [وهابیت] هستند که از سوی رژیم‌های استعمارگر قوت یافته و توسط عمال آن‌ها منتشر می‌شود».

وزیر امور خارجه ایران افزود: «توهین به ۱.۹ میلیارد مسلمان و مقدسات آن‌ها به بهانه جنایات شنیعی چنین افراط‌گرایانی، به نوعی سوءاستفاده فرصت‌طلبانه از آزادی بیان محسوب می‌شود».

انتشار کاریکاتوری موهن در یک نشریه فرانسوی در دو هفته گذشته خشم جوامع اسلامی را برانگیخته است. این خشم با سخنان «امانوئل ماکرون» در چهارشنبه هفته گذشته که به حمایت از این اقدام به بهانه آزادی عقیده پرداخته بود، دو چندان شده و مقامات بسیاری از کشورها از جمله اردوغان و عمران خان، موضع رئیس‌جمهور فرانسه را محکوم کردند.

پس از آن نیز اقدام یک معلم تاریخ فرانسوی در نشان دادن کاریکاتورهای موهن از پیامبر (ص) و کشته شدن او به دست یک چچنی، بازتاب گسترده‌ای در فرانسه داشته است. در پی این اقدام، وزیر کشور فرانسه در اظهاراتی ضداسلامی از وجود بخش خاص برای محصولات حلال در فروشگاه‌های این کشور ابراز ناراحتی کرد.

ظریف روز دوشنبه در یک پیام توییتری دیگر نوشت: «سازمان ملل متحد باید در ۷۵ سالگی، مهاری بر میزبان خود [آمریکا] باشد که ۲۲۰ سال از تاریخ ۲۴۴ ساله‌اش را در جنگ گذرانده و تنها از سال ۱۹۴۵ علیه هرکس که به هوی و هوس آن تن در نداده‌اند، ۳۹ حمله نظامی و ۱۲۰ جنگ اقتصادی به راه انداخته است که در اغلب آن‌ها نیز بازنده بوده است».

وزیر امور خارجه ایران در ادامه تأکید کرد «واقعیت: جنگ هیچ پیروزی ندارد» و اعلام کرد که امروز ساعت ۱۰:۳۰ به وقت شرقی در آمریکا، در سازمان ملل به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه