تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

۶۹ درصد مسلمانان در انتخابات ۲۰۲۰ به بایدن رای دادند

بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان حمایت از آزادی های مدنی مسلمانان در آمریکا حدود ۶۹ درصد از مسلمانان آمریکا به «جو بایدن»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقیب «دونالد ترامپ»،رئیس جمهوری کنونی آمریکا رای داده اند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان حمایت از آزادی های مدنی مسلمانان در آمریکا حدود ۶۹ درصد از مسلمانان آمریکا به «جو بایدن»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقیب «دونالد ترامپ»،رئیس جمهوری کنونی آمریکا رای داده اند.

شورای روابط آمریکایی – اسلامی که بزرگ ترین سازمان حمایت از حقوق مدنی مسلمانان در آمریکا است نتایج نظرسنجی از رای دهندگان مسلمان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را منتشر کرد.

نظرسنجی شورای روابط آمریکایی –اسلامی از ۸۴۴ خانواده رای دهنده مسلمان در این کشور نشان دهنده مشارکت بالای مسلمانان در این انتخابات است.

بر اساس این نظرسنجی ۸۴ درصد از مسلمانان در انتخابات ۲۰۲۰ شرکت کرده اند که ۶۹ درصد آنها به بایدن و ۱۷ درصد به ترامپ رای داده اند.

شورای روابط آمریکایی-اسلامی اعلام کرد: بیش از یک میلیون رای دهنده مسلمان آمریکایی در این دور از انتخابات شرکت کردند که یک رکوردشکنی نسبت به انتخابات قبلی بوده است.

«نهاد عوض»، مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی-آمریکایی در این باره گفت: با این رای گیری توانایی قابل توجه جامعه مسلمان در تاثیرگذاری بر نتایج رقابت های متعدد در آمریکا از جمله انتخابات ریاست جمهوری در سطح ملی شناخته شد.

«روبرت اس مک کاو»، رئیس امور دولتی شورای روابط اسلامی-آمریکایی در این باره گفت: نقش جامعه مسلمانان در سیاست های محلی، ایالتی و ملی کشور آمریکا قابل انکار نیست.

منبع: شبستان

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.