تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

رئیس جمهور فرارسیدن سال نو میلادی را به پاپ و سران کشورها تبریک گفت

در پیام‌هایی جداگانه؛

رییس جمهور در پیامی با تبریک فرارسیدن میلاد عیسی‌بن مریم (ع) به رهبر کاتولیک‌های جهان، نوشت: بکارگیری سلوک زندگی آن حضرت که همواره با شفقت و مهرورزی عجیبن بود، می‌تواند راهگشای چالش‌های اجتماعی و فرهنگی بشر، مرهمی بر آلام آن و دریچه نجاتی برای رهایی از مشکلات باشد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوزدر متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان آمده است: با کمال مسرت، فرا رسیدن میلاد با شکوه عیسی‌بن مریم(ع)، پیامبر صلح و مهربانی و آغاز سال نو میلادی را به جناب عالی و همه موحدین جهان صمیمانه تبریک می‌گویم.

در ادامه این پیام آمده است: حضرت عیسی مسیح(ع)، بشارت‌دهنده یکتاپرستی، پیام‌آور مهر و نوع‌دوستی و منادی آزادی و آزادگی است. تأمل و واکاوی در خصایص و فضایل عیسی مسیح (ع) و به کارگیری شیوه و سلوک زندگی آن حضرت که همواره با شفقت، مدارا و مهرورزی عجیبن بود، می‌تواند راهگشای چالش‌های اجتماعی و فرهنگی بشر امروز، مرهمی بر آلام آن، دریچه نجاتی برای رهایی از مشکلات و ناملایمات و معبری به سوی کمال انسانی باشد.

روحانی در این پیام تاکید کرد: امیدوارم به یمن و برکت میلاد حضرت مسیح (ع)، در سال نو میلادی با کنترل و مهار ویروس منحوس کووید-۱۹ و بازگشت زندگی بشر به روال معمول، شاهد امید و ایجاد شادی مضاعف در زندگی بشر و گسترش صلح و امنیت در سراسر کره خاکی باشیم.

رییس جمهوری در این پیام آورده است: از خداوند بزرگ، سلامتی و موفقیت آن‌جناب و سعادت و سربلندی همه مردم جهان را مسألت دارم.

تبربک روحانی به سران کشورها

رئیس جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای به سران کشور‌های جهان، فرا رسیدن میلاد باشکوه حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نو میلادی ۲۰۲۱ را به آنان تبریک گفت.

حسن روحانی در این پیام‌های جداگانه، تصریح کرده است: جهان امروز با بحران‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی متعددی روبرو است. ضروری است تا سران کشور‌ها در پرتو اراده و مساعی مشترک، با همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی، برای برون رفت از این بحران‌ها و همچنین تسریع در روند مبارزه با ویروس کرونا و بازگشت زندگی بشر به روال معمول، بیش از پیش بکوشند.

دکتر روحانی در این پیام خاطرنشان کرده است که عیسی‌بن مریم (ع)، پیامبر صلح و آشتی و پرچمدار مهرورزی و نوع‌دوستی است. امید آنست که بشر امروز، به ویژه پیروان تمام ادیان آسمانی، با استعانت از آموزه‌های رفیع انبیاء الهی و با تمسک به راه و رسم آنان بتوانند مسیر تعالی و کمال انسانی را طی نمایند.

رئیس جمهور در بخش پایانی پیام خود به سران کشور‌های جهان، سالی توأم با سلامتی و بهروزی برای ملت‌ها و دولت‌های آنان مسالت کرده است.

منبع پایگاه ریاست جمهوری
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.