خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

آشفتگی هویتی؛ وقتی رئیس اسبق کنست و آژانس یهود از نژاد پرستی صهیونیستی فرار می‌کند

نژاد پرستی صهیونیست‌ها امری است که بر هیچ کس در جهان پوشیده نیست اما حالا آش نژاد پرستی صهیونیست‌ها آنقدر شور شده که مقامات رژیم صهیونیستی را مجبور کرده خود را از این رژیم جدا کنند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، رئیس اسبق کنست رژیم صهیونیستی که سابقه ریاست آژانس یهود و ریاست رژیم صهیونیستی را در مقطع کوتاهی دارد در اعتراض به تصویب قانون قومیت، با مراجعه به دادگاه رژیم صهیونیستی خواستار حذف عنوان یهودی از شناسنامه اش شد.

آبراهام بورگ، در کنست پانزدهم رژیم صهیونیستی بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ ریاست کنست رژیمصهیونیستی را برعهده داشته است. او در دوره کوتاهی در سال ۲۰۰۰ پس از عزر وایزمن، رئیس رژیم صهیونیستی بود و پس از آن ریاست آژانس یهود را بر عهده داشت.

قانون قومیت

تصویب قانون قومیت در رژیم صهیونیستی در ۱۹جولای ۲۰۱۸، منتقدانی جدی در این رژیم داشته است. این قانون صراحتاً به این نکته اشاره می کند که دولت عبری ، دولتی است که بر فلسطین به عنوان سرزمین قوم یهود حاکمیت دارد و فلسطین و وطن قوم یهود است. این قانون با ۶۲ رأی موافق در کنست رژیم صهیونیستی به تصویب رسید.

منتقدان قانون قومیت

مهمترین منتقدان این قانون سکولارهای مهاجر غربی و یهودیان شرقی هستند و مهمترین حامیان آن مذهبی های افراطی هستند. منتقدان این قانون می گویند این قانون دموکراسی را از بین می برد و موجب خواهد شد دیگر رنگی از دموکراسی در رژیم صهیونیستی وجود نداشته باشد. از سوی دیگر منتقدان این قانون می دانند که موافقان آن به دنبال آن هستند تا با تصویب این قانون اقدام به تصفیه صهیونیست های مقیم فلسطین اشغالی کنند و در این فرآیند غیر از فلسطینی ها و اقلیت های دیگر ، صهیونیست های حاضر نیز در فرآیند پاکسازی قرار خواهند گرفت.

اعتراض آبراهام بورگ

آبراهام بورگ از منتقدان قدیمی رژیم صهیونیستی است او از سال ۲۰۰۹ به اقدامات نژادپرستانه رژیم صهیونیستی معترض بوده ، با شیطان توصیف کردن رژیم صهیونیستی، همواره این انتقاد را در جایگاه های مختلف بیان کرده است. در بهار ۲۰۲۰ زمانی که ترامپ و نتانیاهو تلاش داشتند طرح الحاق را اجرایی کنند با انتقاد به این نوع عملکرد ترامپ و نتانیاهو، این دو را دو روان پریش ، خودشیفته خوانده بود.

حال او در آخرین اقدام خود با مراجه به دادگاه رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی خواستار صدور حکمی از سوی دادگاه برای حذف عنوان یهودی از شناسنامه اش توسط وزارت کشور رژیم صهیونیستی شده است. او با این اقدام قصد دارد بگوید او یک یهودی تابع رژیم صهیونیستی نیست و سیاست های این رژیم را دنبال نمی کند. او در توضیح این اقدام خود می گوید: نمی خواهم بگویم مرا عرب بخوانید یا کسی که نمی داند چه می خواهد. معنی اقدام من این است که شما می خواهید نوعی حس جدید را به وجود آورید که من نمی خواهم جزئی از آن باشم نام مرا از مجموعه ای که به دنبال ایجاد آن هستید خط بزنید. او در ادامه سخنانش سرود موسوم به «هاتکفا» را که در قانون یهود به عنوان سرود قوم یهود نامیده شده، سرود ویژه صهیونیست های مهاجر اروپا و آمریکا توصیف می کند که نباید آن را سرود تمام صهیونیست ها نامید.

آش نژاد پرستی چقدر شور شده

کلمات آبراهام بورگ زمانی که او برای خارج کردن عنوان یهودی صهیونیست از شناسنامه اش اقدام کرد شنیده شد این کلمات از زبان مجموعه قابل توجهی از یهودیان شرقی و سکولار که به سیستم دموکراتیک اعتقاد دارند نیز بیان شده است اما رسانه های رژیم صهیونیستی آنها را سانسور کرده اند

این کلمات حکایت از آن دارد که آش نژاد پرستی صهیونیست ها آنقدر شور شده که صهیونیست هایی که سال ها است به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده اند نیز در آینده خود هراس دارند و از ترس اینکه با این نژاد پرستی به دام بیفتند به تکاپو افتاده اند. این در حقیقت یک بحران هویت را برای کسانی که سال ها هویتی دروغین را با خود حمل کرده اند به وجود آورده است.

منبع تسنیم
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.