تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

انتخاب نخستین زن مسلمان به ریاست شورای اسلامی انگلیس

شورای اسلامی انگلیس برای نخستین‌بار یک زن مسلمان را به مدیرکلی این شورا منصوب کرد. 

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، در مراسم رأی‌گیری شورای اسلامی انگلیس که هفته گذشته برگزار شد، «زارا محمد» از سوی اعضای این شورا به عنوان مدیرکل انتخاب شد. پیش از او «هارون خان» مدیرکلی شورای اسلامی انگلیس را بر عهده داشت.

زارا محمد در بیانیه‌ای گفت: من مشتاقانه خواستار ایجاد یک هیئت اسلامی همه جانبه و مثال زدنی با هدف پاسخگویی به نیاز مسلمانان بریتانیا و رسیدن آنها به اهداف کلی خود هستم.

وی افزود: انتخاب من به عنوان نخستین زن در منصب مدیرکلی افتخار بزرگی است؛ آرزو می‌کنم که این مسئله الهام‌بخش دیگر بانوان و جوانان برای پیشرفت و عهده دار شدن مناصب مهم باشد چرا که آنان آینده جامعه اسلامی ما را می‌سازند.

زارا محمد پیش از این معاون دبیرکل شورای اسلامی انگلیس بود. وی دارای مدرک فوق لیسانس در رشته حقوق بشر از دانشگاه استراثکلاید (دومین دانشگاه بزرگ شهر گلاسکو) است و به عنوان مشاور در زمینه آموزش و توسعه نیز فعالیت دارد.

پیش از این بانوی مسلمان، هارون خان از سال ۲۰۱۶ میلادی برای دو دوره متوالی برای منصب مدیرکلی این شورا انتخاب شده بود.

شورای اسلامی انگلیس بزرگترین شورای اسلامی دموکراتیک در این کشور به شمار می‌رود که مساجد، مدارس و مؤسسات سراسر انگلیس تحت نظارت این شورا فعالیت می‌کنند.

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.