خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

نشست «بررسی جایگاه و مقام زن در اسلام و مسیحیت» در صربستان برگزار می‌شود

همزمان با ولادت حضرت زهرا(س)؛

به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، نشست تخصصی «بررسی جایگاه و مقام زن در اسلام و مسیحیت» با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور برگزار می‌شود.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، نشست تخصصی «بررسی جایگاه و مقام زن در اسلام و مسیحیت» روز چهارشنبه (۱۵ بهمن‌ماه) ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صربستان و با همکاری اداره ارتباطات فرهنگی بین‌المللی زنان اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زبان‌های فارسی، انگلیسی و صربی برگزار می‌شود.

در این وبینار که به مناسبت میلاد با برکت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار می‌شود، مقامات و اساتیدی از دو کشور ایران و صربستان حضور داشته و خانم زهره الهیان، نماینده مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و رییس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی «تأثیر انقلاب اسلامی بر قوانین جمهوری اسلامی ایران در حوزه زنان و خانواده» را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

سخنران دیگر این نشست، خانم میسالا پرامنکوویچ، اولین زن مسلمان محجبه مجلس جمهوری صربستان، معاون رییس حزب عدالت و آشتی و عضو شورای شهر مسلمان نشین نووی پازار در ایالت سنجاک صربستان به ارایه مقاله خود با موضوع «برابری جنسیتی در پرتو حقوق و قوانین شرعی» می‌پردازد.

خانم فاطمه توفیقی، استادیار دین پژوهی دانشگاه ادیان و مذاهب از ایران نیز سخنران دیگر این وبینار است که مقاله‌ای با عنوان «جایگاه زن در اسلام و مسیحیت» را ارایه می‌دهد.

خانم مارینا چاکیچ، فارغ‌التحصیل رشته مطالعات کتاب مقدس در مذهب ارتدکس و محقق رشته مطالعات دینی در دانشگاه الهیات کلیسای کاتولیک در لوون بلژیک و خانم بوبانا آنجلکوویچ، تحلیل‌گر اجتماعی و سیاسی انجمن بین‌المللی ژئوپولیتیکای صربستان از سخنرانان دیگر این برنامه خواهند بود.

خانم زینب سلامی، استاد دانشگاه و دارای دکترای علوم قرآن و حدیث نیز مدیریت این نشست را عهده‌دار خواهند بود.

علاقه‌مندان برای حضور در این وبینار بین‌المللی می‌توانند به نشانی http://www.skyroom.online/ch/kci2021/womens مراجعه کنند.

منبع سازمان فرهنگ و ارتباطات
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.