تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

خاخام‌های حریدی خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی شدند

در آستانه عید پوریم؛

خاخام‌های حریدی در شمال لندن بیانیه بی‌سابقه‌ای را در آستانه جشن پوریم به منظور اجتناب از تکرار اتفاقات ناخوشایند سال گذشته صادر کردند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، در آستانه عید پوریم پروتکل‌های بهداشتی از طرف دفتر جامعه یهودیان ارتدوکس به‌شکل اطلاعیه‌هایی در کنیسه‌ها و گروه‌های مجازی منتشر شده است.

اپریم مرویس خاخام اعظم نیز با انتشار ویدیویی در توییتر گفته است حوادث تراژیک سال گذشته نباید به‌هیچ‌وجه تکرار شود. او از مردم خواسته است که میشلواخ مانوت (غذاها و نوشیدنی‌های هدیه‌ای عید پوریم) را پشت در خانه فامیل و دوستان قرار دهند و از ورود به منازل یکدیگر پرهیز کنند. جشن پوریم که جشن نجات یهودیان ایران از دست هامان است به‌صورت کارناوال برگزار می‌شود. از سنت‌های جشن پوریم تبادل هدایای غذا و نوشیدنی، صدقه‌دادن، میل‌کردن غذایی خاص به نام سعودات پوریم و خواندن ادعیه خاص است و یهودیان در این جشن لباس‌های فانتزی می‌پوشند موسیقی اجرا می‌کنند و می‌نوشند.

سال گذشته عید پوریم دو هفته قبل از اولین قرنطینه در انگلیس برگزار شد. اما در چند هفته بعد جامعه حریدی‌های شمال لندن با افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا و مرگ‌ومیر بالا مواجه شدند.

مطالعه‌ای که توسط مدرسه پزشکی لندن و مرکز بیماری‌های گرمسیری انجام گرفته است نشان می‌دهد تقریباً دو سوم یهودیان حریدی در لندن سال گذشته به کرونا مبتلا شدند.

این میزان ابتلا ۹ برابر بیشتر از میانگین ملی و یکی از بالاترین نرخ ابتلا در جهان است. خاخام‌های حریدی امسال اعلام کردند که مردم از حضور در خیابان‌ها و دیدوبازدید یکدیگر پرهیز کنند. همچنین طلبه‌های یهودی نیز سنت جمع‌آوری نذورات و خیریه‌ها در عید پوریم را امسال برگزار نخواهند کرد. ضیافت شام سعودات پوریم نیز به اعضای خانواده باید محدود شود.

این اولین درخواست خاخامان یهودی از جامعه یهودیان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آستانه عید پوریم است

منبع گفتگوی ادیان
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.