خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

کشته شدن دختر ۹ ساله در مراسم جن‌گیری

دختر ۹ ساله‌ای که در مراسم جن‌گیری در سریلانکا مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود جان سپرد. پلیس دو نفر یعنی مادر بچه و زن جن‌گیر را به اتهام قتل بچه دستگیر کرده است.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، مادر یک دختربچه ۹ ساله به همراه جن‌گیر محلی سریلانکایی به جرم ضرب‌و‌شتم بچه در مراسم جن‌گیری دستگیر شدند. به اعتقاد آنان این مراسم آئینی برای خارج کردن «ارواح خبیث» از تن دخترک برگزار شده است.

این ماجرا در شهر کوچک دلگودا در نزدیکی کلمبو پایتخت سریلانکلا روی داد که به خدمات جن‌گیری در این کشور شهرت دارد. به گزارش رسانه‌های محلی والدین دختربچه او را برای اجرای مراسم جن‌گیری برده بودند.

زنی ناشناس متهم شده است به ضرب و شتم مداوم دختربچه برای خارج کردن «ارواح» از تنش که درنهایت منجر به مرگ او شد. پلیس دو نفر یعنی مادر بچه و زن جن‌گیر را به اتهام قتل بچه دستگیر کرده است.

به گزارش آجیت روهانا سخنگوی پلیس، مادر که مقیم کادابودا در میگاهاواتا است، معتقد بوده که شیطان در تن دخترش حلول کرده است و او را به خانه جن‌گیر برده تا مراسمی برای خارج کردن ارواح از تنش برگزار کند. روهانا گفت جن‌گیر اول روغن به تن بچه زده و سپس شروع به ضرب و شتم ممتد او با ترکه کرده است. وقتی دخترک بیهوش شد، او را به بیمارستان رساندند ولی پزشکان اعلام کردند که او جان باخته است.

پلیس اعلام کرد قرار است روز دوشنبه از جسد دختربچه نمونه ‌برداری کنند و جسد را به پزشکی قانونی منتقل کردند.

زنی که این مراسم را اجرا کرد در ماه‌های اخیر در آن منطقه به ارائه چنین خدماتی مشهور شده است و به گفته آقای روهانا، پلیس مشغول بررسی آن است که آیا افراد دیگری هم مورد آزار این زن قرار گرفته‌اند یا خیر.

یکی از همسایگان به مأموران پلیس گفته است با شنیدن صدای گریه های دختر بچه سعی داشته او را نجات دهد اما موفق به انجام این کار نشده است.

سخنگوی پلیس نیز از مردم خواست مراقب ارائه چنین خدماتی باشند زیرا این دختربچه اولین موردی نیست که در چنین مراسمی کشته شده است. پلیس افزود در سال‌های اخیر چندین مورد از این آیین‌های جن‌گیری در این منطقه اجرا شده که منجر به آسیب جسمی و مرگ افراد شده است.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.