خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
آخرین اخبار ادیان ایران و جهان، خبرهای دینی ارامنه زرتشتیان کلیمیان شیعه اقلیت‌های دینی و مذهبی و فرقه‌ها جریان‌‌های دینی

تمام آسیب‌های اجتماعی برآمده از افراط و تفریط است

photo: hawzahnews

حجت الاسلام رفیعی معتقد است: تمام آسیب‌های اجتماعی که در جامعه وجود دارند به خاطر بروز افراط و تفریط در نوع تفکر و رفتار افراد در جامعه است.

به گزارش ردنا (ادیان نیوزحجت الاسلام و‌المسلمین رفیعی طی سخنانی با اشاره منشاء بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در حرم بانوی کرامت بیان کرد: از صفات بندگان قرآنی بر طبق آیات آخر سوره فرقان این است که آن ها در دل شب بیدار شده و با خداوند مناجات می کنند.

وی افزود: خواندن نماز شب واجب نیست بلکه مستحب است اما در قرآن کریم در هفت مورد به شب زنده داری و تهجد اشاره شده است و لزومی ندارد تمام رکعات نماز شب خوانده شود بلکه سه رکعت آخر هم خوانده شود کفایت می کند.

وی تاکید کرد: هدف اصلی این است که انسان در دل شب یک تکلمی با خداوند داشته باشد و استغفار نماید.

وی اضافه کرد: طبق روایت شیطان حریف سه گروه نخواهد شد که عبارتند از کسانیکه دائما ذکر خدا بر زبان دارند، از عظمت خداوند گریه می کنند و کسانیکه در سحرگاهان استغفار می کنند.

آقای رفیعی تاکید کرد: طبق آیات قرآن کریم کسانیکه در دل شب عبادت می کنند یک جایزه ویژه از طرف خداوند دارند.

وی افزود: طبق روایت نماز شب غضب خداوند را خاموش و انسان با این نماز مشمول رحمت واسعه الهی خواهد شد.

وی گفت: چینش صفات بندگان نمونه در آیات آخر سوره فرقان بسیار مهم است چرا که از تواضع و فروتنی و مقابله با جاهلان به صفت سوم یعنی تهجد و شب زنده داری رسیده است.

وی افزود: چهارمین صفت انسان‌های قرآنی این است که همواره آن ها به یاد قیامت و معاد هستند و معادگرایی در زندگی آن‌ها جاری و ساری است.

وی تاکید کرد: بر اساس آیات قرآن کریم، تمام کسانی که منکر معاد هستند به خاطر شبهه علمی نیست بلکه به خاطر شهوت نفس و راحتی در انجام معاصی است.

وی اظهار داشت: برای روز قیامت هفتاد اسم در قرآن ذکر شده است که نشان دهنده اهمیت موضوع است.

آقای رفیعی خاطرنشان کرد: یاد معاد کمک می‌کند انسان گناه نکند، انفاق کند، دروغ نگوید و به دنبال کسب و کار حلال باشد.

وی تاکید کرد: صفت پنجم این است که انسان‌های قرآنی اهل اعتدال هستند و هیچگاه در هیچ زمینه ای اهل اسراف نیستند چرا که تمام آسیب‌هایی که در جامعه وجود دارد به خاطر افراط و تفریط است.

منبع شفقنا
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.