خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
آخرین اخبار ادیان ایران و جهان، خبرهای دینی ارامنه زرتشتیان کلیمیان شیعه اقلیت‌های دینی و مذهبی و فرقه‌ها جریان‌‌های دینی

تمام آسیب‌های اجتماعی برآمده از افراط و تفریط است

photo: hawzahnews

حجت الاسلام رفیعی معتقد است: تمام آسیب‌های اجتماعی که در جامعه وجود دارند به خاطر بروز افراط و تفریط در نوع تفکر و رفتار افراد در جامعه است.

| زمان تقریبی مطالعه ۲ دقیقه |

به گزارش ردنا (ادیان نیوزحجت الاسلام و‌المسلمین رفیعی طی سخنانی با اشاره منشاء بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در حرم بانوی کرامت بیان کرد: از صفات بندگان قرآنی بر طبق آیات آخر سوره فرقان این است که آن ها در دل شب بیدار شده و با خداوند مناجات می کنند.

وی افزود: خواندن نماز شب واجب نیست بلکه مستحب است اما در قرآن کریم در هفت مورد به شب زنده داری و تهجد اشاره شده است و لزومی ندارد تمام رکعات نماز شب خوانده شود بلکه سه رکعت آخر هم خوانده شود کفایت می کند.

وی تاکید کرد: هدف اصلی این است که انسان در دل شب یک تکلمی با خداوند داشته باشد و استغفار نماید.

وی اضافه کرد: طبق روایت شیطان حریف سه گروه نخواهد شد که عبارتند از کسانیکه دائما ذکر خدا بر زبان دارند، از عظمت خداوند گریه می کنند و کسانیکه در سحرگاهان استغفار می کنند.

آقای رفیعی تاکید کرد: طبق آیات قرآن کریم کسانیکه در دل شب عبادت می کنند یک جایزه ویژه از طرف خداوند دارند.

وی افزود: طبق روایت نماز شب غضب خداوند را خاموش و انسان با این نماز مشمول رحمت واسعه الهی خواهد شد.

وی گفت: چینش صفات بندگان نمونه در آیات آخر سوره فرقان بسیار مهم است چرا که از تواضع و فروتنی و مقابله با جاهلان به صفت سوم یعنی تهجد و شب زنده داری رسیده است.

وی افزود: چهارمین صفت انسان‌های قرآنی این است که همواره آن ها به یاد قیامت و معاد هستند و معادگرایی در زندگی آن‌ها جاری و ساری است.

وی تاکید کرد: بر اساس آیات قرآن کریم، تمام کسانی که منکر معاد هستند به خاطر شبهه علمی نیست بلکه به خاطر شهوت نفس و راحتی در انجام معاصی است.

وی اظهار داشت: برای روز قیامت هفتاد اسم در قرآن ذکر شده است که نشان دهنده اهمیت موضوع است.

آقای رفیعی خاطرنشان کرد: یاد معاد کمک می‌کند انسان گناه نکند، انفاق کند، دروغ نگوید و به دنبال کسب و کار حلال باشد.

وی تاکید کرد: صفت پنجم این است که انسان‌های قرآنی اهل اعتدال هستند و هیچگاه در هیچ زمینه ای اهل اسراف نیستند چرا که تمام آسیب‌هایی که در جامعه وجود دارد به خاطر افراط و تفریط است.

منبع شفقنا
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه