به گزارش ادیان نیوز، مجله آلمانی دیراشپیگل در گزارشی به نقل از “جان آلن” خاطرنشان کرد: با وجود تعهد باراک اوباما برای نابودی داعش، فکر نمی کنم که وی قصد این کار را داشته باشد؛ این امر فراتر از تفکرات آمریکا در این زمینه است. “جسیکا لویس” پژوهشگر آمریکایی در مرکز مطالعات امنیت و جنگ […]

به گزارش ادیان نیوز، مجله آلمانی دیراشپیگل در گزارشی به نقل از “جان آلن” خاطرنشان کرد: با وجود تعهد باراک اوباما برای نابودی داعش، فکر نمی کنم که وی قصد این کار را داشته باشد؛ این امر فراتر از تفکرات آمریکا در این زمینه است.
“جسیکا لویس” پژوهشگر آمریکایی در مرکز مطالعات امنیت و جنگ نیز در اینباره گفت: نابود کردن یک اصطلاح بسیار مشخص جنگی است؛ مشخص است که ارتش مأموریتی تاکتیکی برای غیرفعال کردن یک قدرت جنگی متخاصم را دارد، به معنی این که آن قدرت به حدی نابود شود که دیگر نتواند وظایف اصلی خود را انجام دهد.
باراک اوباما در 3 دسامبر 2014 درباره توانایی ائتلاف بین المللی برای شکست داعش ابراز اطمینان کرده بود.
سوزان رایس مشاور امنیت ملی آمریکا در 14 سپتامبر 2014 تأکید کرده بود که آمریکا در عراق و سوریه وارد جنگ زمینی نمی شود؛ و برای ناتوان کردن داعش و شکست دادن آن در صورت وجود همپیمانان فعال در صحنه، تلاش می کند.
منبع: العالم